Wpis z mikrobloga

Dajcie jakieś rady co robić. Moja siostrzenica - 3 klasa podstawówki przychodzi 2 razy w tygodniu zapłakana bo patologia jej dokucza (2 zjebo-uczniów) z klasy, zgłaszane było do dyrekcji a ta każe zgłasza wychowawczyni (i nic więcej) - skutkuje to tym że jeszcze wyzywają od kablarzy i w ogóle nic się nie zmienia. Sytuacja miała już min. ~5x miejsce, dokuczanie psychiczne i fizyczne.
#pytanie #szkola #patologia #prawo #pytaniedoeksperta #psychologia #policja #podludzie
artem17 - Dajcie jakieś rady co robić. Moja siostrzenica - 3 klasa podstawówki przych...

źródło: comment_1671624261ZjAf1jBTAliyFOREBaxu0T.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@artem17: Idziesz w zaparte u dyrekcji/wychowawcy że w Polsce coraz głośniej o samobójstwach przez nękanie i brak jakiejkolwiek reakcji władz szkół/nauczycieli w związku z czym jeżeli sytuacja się nie zmieni zgłaszasz sprawę na Policję czy do UWAGA TVN.
  • Odpowiedz
@artem17: Idż do sxkoły spotkaj się jednocześnie z dyrektorem i wychowacą córki. Zapytaj ich jakie kroki zostały podjęte w celu zapobiegania takim sytuacjom?

Jesli sutuacja sie nie zmieni to pisma do organu nadzorujacego szkołę (urząd gminy/miasta) i kuratorium.

Nie odpuszczaj!
  • Odpowiedz
@artem17: jak chodziłem do podstawówki to dokuczał mi taki starszy patologiczny chłopak. Mój tata go kiedyś zobaczył, podszedł i #!$%@?ł mu lepę na ryj. Od tamtego czasu miałem spokój. Wiem, że to niewiele pomaga ale fajnie powspominać "normalne" niespedagogizowane czasy. Ja bym się spotkał bezpośrednio z rodzicami gówniarzy i wyjaśnił co trzeba, zagroził złożeniem pozwu o ograniczenie praw rodzicielskich ewentualnie sprawę zgłosił na policję.
  • Odpowiedz
@artem17: kiedyś szło się do szkoły i wywalało lepa gówniarzowi, teraz już nie bardzo można więc...

idziesz do szkoły i informujesz dyrektora o całej sytuacji oraz że w przypadku kolejnego takiego zdarzenia poinformowane zostanie PZO czy pod co tam szkołą podlega. Najczęściej PZO lub kuratorium oświaty.
Przy okazji oczywiście nie omieszkasz poinformować lokalnych mediów, taki mobbing w szkole to słaba reklama dla szkoły i zarządu.

W tym momencie ogarniętemu dyrektorowi powinna
  • Odpowiedz