Wpis z mikrobloga

Dajcie jakieś rady co robić. Moja siostrzenica - 3 klasa podstawówki przychodzi 2 razy w tygodniu zapłakana bo patologia jej dokucza (2 zjebo-uczniów) z klasy, zgłaszane było do dyrekcji a ta każe zgłasza wychowawczyni (i nic więcej) - skutkuje to tym że jeszcze wyzywają od kablarzy i w ogóle nic się nie zmienia. Sytuacja miała już min. ~5x miejsce, dokuczanie psychiczne i fizyczne.
#pytanie #szkola #patologia #prawo #pytaniedoeksperta #psychologia #policja #podludzie
artem17 - Dajcie jakieś rady co robić. Moja siostrzenica - 3 klasa podstawówki przych...

źródło: comment_1671624261ZjAf1jBTAliyFOREBaxu0T.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@artem17: a ja bym zrobiła wszystko, żeby sprawa trafiła do sądu rodzinnego jako sprawa o demoralizację. Gówniaki staną przed sędzią to odechce im się znęcać nad innymi. Sędzia da im upomnienie (powie, że to brzydko i nie wolno), a skutek resocjalizacyjny genialny. To serio działa, mają lipę w domu od starych, w sądzie trzęsą portkami, jeszcze policja ich przesł#!$%@? na komendzie przed rozprawą w sądzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@rajdi: ale kolego, w sprawach nieletnich nie ma oskarżonych, ławy oskarżonych, czy też kar jak dla dorosłych. 10letni patus nie dostanie prac społecznych. W prawie cywilnym 10latek nie ponosi winy, więc nie wiem od kogo żądać 10 tysięcy.
  • Odpowiedz
@CCFight: ogólnie wszystkie dyrektorki są takie same. #!$%@? #!$%@? psychicznie #!$%@? które prędzej zdechną niż im spadnie korona ze łba a 3/4 nauczcielek, kopiuje ten styl bycia i tworzy kołchoz który przerestaja tylko sekty i zakony. Więc prawie niczego nie ugrasz.
Pro tip wygodniej jest złapać gówniarza poza teren szkoły ;$
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@artem17: naglasniasz sprawę. Dyrekcja razem z nauczycielami mają #!$%@? więc sama gadka nic nie da. I lecisz z kuratorium
  • Odpowiedz
@artem17: Jeśli oczekujesz serio odpowiedzi, to zgłaszasz to na policję. Skoro szkoła sobie nie radzi, a to jest przestępstwo, a gdyby policjant okazał się burakiem i się czepiał, to mówisz, że sprawę nagłośnisz - nawet tutaj i założę się, że będzie interwencja. Jak kurator patoli wejdzie na łeb to pałka zmięknie, gwarantuje
  • Odpowiedz
@artem17: albo piszesz do kuratiorium + rzecznik praw dziecka,, albo nic.
MIałem akcje i pisałem do kuratorium. Kurarorium ładnie się zapowiada kiedy przyjedzie. W dokumentacji oczywiście wina Towojego dziecka.

Więc jak coś to pismo do kuratorium + rzecznik praw dziecka + zabierasz dziecko do innej placówki (to najważniejszy punkt)
  • Odpowiedz
@karmazynowy_piekarz: dobrze mówisz, ale nie zgadzam się z tą karą za zaatakowanie pierwszemu, niby dlaczego takie coś? w niektórych przypadkach nie należy czekać. jeśli ktoś się sadzi, nie wiem grozi ci albo #!$%@? od długiego czasu, to tuba na ryj obowiązkowo
  • Odpowiedz
@artem17 niestety w takich przypadkach szkoła zazwyczaj gowno może zrobić.
Na Twoim miejscu podjąłbym próbę rozmowy, ze starymi i powiedział wprost że jak nie ogarną gnojów to ty im #!$%@? tak że zapamiętają na resztę życia.

Jeśli to nic nie zmieni to poszedłbym do szkoły i "przegadal" z gówniarzami sprawe na osobności w kiblu.
  • Odpowiedz