Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak przy wprowadzeniu Nowego Ładu i wyższych składek zdrowotnych dla przedsiębiorców PiS argumentował, że te pieniądze pójdą wyłączenie na leczenie i poprawę jakości Służby Zdrowia? link

Pamiętacie jak 2 lata temu, przy wprowadzaniu Podatku Cukrowego, minister Niedzielski argumentował, że podatek ten ma cel prozdrowotny a nie fiskalny? Krytykowanie tego było niemoralne, bo przecież to pieniądze na leczenie!link

No to teraz rząd obciął finansowanie dla NFZ o 13 miliardów złotych z czego NFZ przekaże prawie 6 miliardów złotych na "Fundusz Przeciwdziałania COVID-19" który jest tak naprawdę skarbonką dla rządu, z której można finansować co się chcę - ostatnio wzięli np. stamtąd pieniądze na dopłaty do węgla. link

#polska #neuropa #4konserwy #bekazpisu #ekonomia #gospodarka #polityka
Pobierz rzep - Pamiętacie jak przy wprowadzeniu Nowego Ładu i wyższych składek zdrowotnych dl...
źródło: comment_1671538405L62ekketZ5VZMpmNn5JtgN.jpg
  • 38
@rzep absolutnie obrzydliwe. Tak samo jak PiS ograbił młode pokolenia z funduszu rezerwy demogracznej (który miał być skarbonka państwa wobec starzenia się społeczeństwa) na rzecz... 13 emerytury w 2019 roku. Na PiS nie można głosować, będąc osoba poniżej 60 roku życia a nawet będąc seniorem należy się poważnie zastanowić.

https://www.prawo.pl/kadry/frd-czy-rezerwa-dotrwa-do-trudnych-czasow-systemu-emerytalnego,507418.html
@rzep: właśnie płaciłem podatki i wpadłem na ryczałcie na 1000 zł składki zdrowotnej której nie mogę odliczyć. Do tego muszę dopłacić różnicę w składce za poprzednie miesiące. Czyli kolejne 6 tys psu w dupę. Łączcie zapłacę 12 tys składki zdrowotnej której nie mogę odliczyć od podatku. Przy czym jest to więcej niż bym jej zapłacił na liniowym. A nie mogę odliczać kosztów.
Czuję się jak po gwałcie.
Niby sam wybierałem metodę
Czyli kolejne 6 tys psu w dupę. Łączcie zapłacę 12 tys składki zdrowotnej której nie mogę odliczyć od podatku. Przy czym jest to więcej niż bym jej zapłacił na liniowym


@SynMichaua: podlicz, czy na pewno więcej niż liniowy + zdrowotna. Tzn czy lepiej płacić 23.9% od dochodu czy lepiej zapłącić 12% od przychodu + 1000zł zdrowotnej (czyli dla 300k to jest 4%).

Zasymulujmy coś na styku, czyli przychód 300k rocznie (5k
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@rzep: sposób procedowania ustawy tez jest niezgodny z normalnym ustawodawstwem. Gdy sejmowa komisja zdrowia odrzuciła projekt to następnego dnia dali ją pod obrady ponownie i przypilnowali, aby przeszła. Później w Sejmie dyscyplina partyjna, więc poszło a gdy Senat ustawę skrytykował i odrzucił to oczywiście uznali, że po co się mają takimi głupotami przejmować... O braku konsultacji społecznych nawet nie będę pisał, bo to dla obecnej władzy dość naturalne, ze są najmądrzejsi...