Wpis z mikrobloga

@bernkastel1488 To jest tylko i wyłącznie kwestia decyzji czy bardziej sobie cenisz wygodę, czy prywatność. Jeśli używasz telefonu tylko do komunikacji to oczywiście, jest to dobry pomysł. Jeśli do pierdyliarda innych rzeczy, to już mniej. Do tego jak utopiłem tel. to po kupnie i włączeniu nowego po 15 minutach miałem wszystko skonfigurowane i poinstalowane jak na starym. W sytuacji powyżej dane stracone i nie do do odzyskania.
@Fanatyk_Wedkarstwa: Można wszystko wyłączyć z poziomu ustawień, nie trzeba wgrywać customowego firmware żeby nie być śledzonym. Pomijam już fakt, że tymi danymi, które wyślesz do chmury nie handluje. Akurat w kwestii dbania o prywatność użytkownika nic nie można Apple zarzucić w moim odczuciu.
Można wszystko wyłączyć z poziomu ustawień, nie trzeba wgrywać customowego firmware żeby nie być śledzonym.


@cup12552: tak no na androidzie też tylko inna kwestia czy to działa. Na iphone możesz wyłączyć dostęp do lokalizacji dla całego systemu?

Pomijam już fakt, że tymi danymi, które wyślesz do chmury nie handluje


skąd to wiesz? i skąd wiesz, że google handluje?

Akurat w kwestii dbania o prywatność użytkownika nic nie można Apple zarzucić w
apple nie zbiera danych albo nie #!$%@? wszystkiego do chmur? xD


@Fanatyk_Wedkarstwa: on chyba każdy oddech rejestruje, bo co innego niby robi, że muszę codziennie to gówno ładować?
Kupiłem nowy telefon, bo starego musiałem już ładować prawie codziennie... Okazuje się, że nowy telefon muszę ładować jeszcze częściej xD Wszystkie aplikacje poza komunikatorami mają zablokowaną pracę w tle, wszystko co możliwe wyłączone, a przez noc debil zjada 20% baterii, większość dnia wyłączone
@Fanatyk_Wedkarstwa google nie handluje (podobnie apple) pojedynczym użytkownikiem. Po prpstu wpisuje Cię na listę osób o konkretnych zainteresowaniach/demografii, aby móc skonfigurować reklamy pod Ciebie.
Chyba że dane do rządu, tam nie mogę powiedzieć:)