Wpis z mikrobloga

Mirki z #zwift i #rouvy - pomóżcie xD Właśnie spotkałem mojego sąsiada z dołu i powiedział że jakaś ciężka maszyneria chyba u mnie w mieszkaniu działa. Nigdy nie miałem fabryki w domu, ale pytam z ciekawości od kiedy te hałasy - jakieś 3 tygodnie... Kulki zaczynają się stykać... Powiedziałem żeby zobaczył czy za 5 minut będzie hałas. Poszedłem do domu, wsiadłem na rower na trenażerze i za chwile dzwonek do drzwi. Sąsiad zobaczył co powoduje hałas no i iks de. O dziwo u mnie prawie w ogóle trenażera nie słychać a u niego niskie tony wprawiają w rezonans filiżankę z herbatą xD

Jak najlepiej wygłuszyć trenażer, żeby żyć w zgodzie z sąsiadami? Do tej pory trenażer stał na dywanie. Mam jakąś matę fitness o grubości 1cm - takie puzzle z allegro. Czy to wystarczy czy jeszcze coś dokupić żeby nie niosło się po podłodze? Pacjent to trenażer InRide 300 z Decathlonu, na rowerze opona Vittoria Ziffiro Pro Training 23C

#szosa dla zasięgu...
  • 22
@thevion: ja bezpośrednio na podłodze mam puzzla piankowego jak na obrazku, na to, pod podstawki trenażera idą dwa przycięte panele podłogowe, które są podklejone ok. 2 cm warstwą jakiejś bardziej miękkiej pianki (jak stał bezpośrednio na niej, to się zybt szybko wygniatała). Tak czy siak, dalej to przenosi wibracje, zwłaszcza po kilkunastu minutach jazdy, jak się pianki już poddadzą mojemu ciężarowi... nie chce mi się już szukać, co można by innego
ytong - @thevion: ja bezpośrednio na podłodze mam puzzla piankowego jak na obrazku, n...

źródło: comment_1671020257v2k4WGJJ4pHhbB69suGrAA.jpg

Pobierz
@thevion: Nigdy nie słyszałem trenażera rolkowego w akcji, dla bezpieczeństwa i spokoju sąsiadów kupiłem taniego directdrive, puzzle takie jak Kolega wyżej wrzucił mam podłożone. A i tak przed 22:00 staram się kończyć jazdę :)
@Poemat: @maciup88 no to mój kickr musi być zły. I blok też jest zły. I użyte pianki pod trenażerem też złe ( ͡~ ͜ʖ ͡°) No bo skoro nadal buczenia z niego przenoszą się na ściany/podłogę i dudni...
@ytong: Raczej blok, bo słyszałem nie raz, że sąsiedzi narzekają. U mnie budownictwo z 1999r, muzykę/imprezy słychać czy właśnie w łazience pralka/chrząkania bo jeden pion i rury, ale pokój nad/pod nic a nic. Poza tym jw., swego czasu z tym sąsiadem miałem na pieńku i było „straszenie” służbami za zakłócanie spokoju. Prawo dogłębnie sprawdzone, można pocałować w pompkę :)
Walic to, robić co się lubi


@maciup88: jasne... parę miechów temu wprowadził się gość 3 piętra pode mną i jak go weźmie, to #!$%@? na basie np. po 23:00 albo wieżą w losowych porach dnia tak, że trzy klatki dookoła rzucają grzywami do Ironów, czy innej Metallipy. No jest zajebiście po prostu. No ale gość robi, co lubi.
@Poemat: stara Nowa Huta tutaj, więc blok budowany przez kogokolwiek, kto był w stanie z tow. Birkutem cegłami naparzać, więc jakość wykonania prima sort ;) Samego mnie wkurzają hałasy od innych, więc i sam staram się ludziom spokoju nie zakłócać i jak pisałem, póki co nikt się nie skarżył, więc luz.
Lekko offtopując, pralka wspomniana przez @maciup88 wiruje przez 2-3 minuty i góra 2-3 razy na cały cykl prania, natomiast na
@ytong: Konsultowałem to wtedy z prawnikiem, który siedzi w prawie budowlanym i mieszkaniowym - można całować w pompkę i tyle. Profesjonalny pomiar nadawanych db w jednostce czasu i wtedy można mówić o „zakłócaniu użytkowania nieruchomości”.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ytong: wracając do pralki, to mam nadzieję, że mój trenażer tez tylko zahuczy przy zmianie mocy i kadencji, nic nie mam do sąsiadów pode mną, przecież z myślą o nich kupiłem directa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Poemat: nie no, w ciągu dnia to jasne (co nadal imho nie uprawnia np. do #!$%@? Ironami, Zenkiem, czy innym gangstapolo spod znaku wielkiej płyty, ziela i maczety), mnie bardziej chodzi o godziny wieczorne, gdzie większość mimo wszystko jest już zrąbana po pracy i chciałaby trochę spokoju i odsapnięcia. I tak, już praktycznie siedziałem z familią na walizkach, gotowi do wyprowadzki z bloku do szeregówki z dwójką sąsiadów, a nie piętnastką,