Wpis z mikrobloga

@hehexdlollmao: Ciekawe info - wg tego maila powołanie na ćwiczenia odbywa się na podstawkę Art 618, a nie 248 jak wynikało z naszych wykopowych analiz.
https://lexlege.pl/obrona-ojczyzny/art-618/

Jeżeli to faktycznie prawda, to chyba wynika to właśnie z tego, że my żołnierzami PR nie jesteśmy, więc 248.1 nas nie dotyczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z drugiej strony to się nie klei z tymi powołaniami, bo Art 619 Nie
@59b862cef4: Nic się nie klei:

może być nałożony obowiązek świadczeń osobistych polegających na wykonywaniu różnego rodzaju prac doraźnych na rzecz przygotowania obrony państwa albo zwalczania klęsk żywiołowych, likwidacji ich skutków oraz zarządzania kryzysowego.


W takim razie - prace doraźne nie są służbą wojskową => ergo czemu dostałeś powołanie do ćwiczeń ?

Ty nie możesz dokonywać ćwiczeń nawet z art 618 gdyż ten artykuł pozwala Cię przymusić do tego żebyś np
@sh7d: Jedyne powiązanie między tymi świadczeniami osobistymi a ćwiczeniami jest pkt 3:

3. Obowiązek świadczeń osobistych może być nałożony w związku z ćwiczeniami wojskowymi, a także w celu dostarczenia i obsługi przedmiotów świadczeń rzeczowych.


Brzmi to raczej na coś co sugeruje, że w trakcie odbywania ćwiczeń wojskowych mogą przydzielić nam tego typu obowiązki. Z drugiej strony jest to dość ogólnie zdefiniowane i ciekawe co można pod to podpiąć.

Ale to
To się nie klei, ale jednak ciekawe jest to, że osoba która nad tym głosowała podaje akurat tę podstawę prawną.


@59b862cef4: Bo wydaje mi się, że lepszej podstawy prawnej na razie nie wymyślił. Ale jeżeli pan pułkownik wons z telewizji de facto odwoływał się do tej ustawy to będzie się kleić jego wypowiedź z przekonaniem że chcą wykorzystać umiejętności tych ludzi a nie pchać do kopania rowów.
Niewątpliwie niemiłe, natomiast nie
@hehexdlollmao: Co do kobiet - tak, są kobiety które miały i mają obowiązek stawić się na kwalifikację wojskową. Zależnie od zdobywanego i zdobytego wykształcenia. Mężczyzna dlatego, że jest mężczyzną. W moim WCR niedawno skończono szkolenie osób z wykształceniem medycznym - a większość takich osób to kobiety. Czy były obowiązkowe? Nie wiem.

Nie wiem, jak ci się to udało, że ci odpowiedzieli. I mi potrafili z urzędów odpowiedzieć pozytywnie na wniosek o
DamianO1995 - @hehexdlollmao: Co do kobiet - tak, są kobiety które miały i mają obowi...

źródło: comment_1670958706zfMXNckYTpCZRgZj7OuJa5.jpg

Pobierz
@59b862cef4: No i przepraszam wszystkich w wątku bo tam zamiast art 621 powinien byc prawie że identycznie brzmiący 620:

Art. 620. 1. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) nakłada, w drodze decyzji

administracyjnej, obowiązek świadczeń osobistych na wniosek szefa wojskowego

centrum rekrutacji, kierownika jednostki przewidzianej do militaryzacji lub

kierownika jednostki organizacyjnej wykonującej zadania na potrzeby obrony

państwa, o której mowa w art. 628 ust. 3