Wpis z mikrobloga

to ja idę ma zwolnienie i jak wyzdrowieje to wracam do pracy. Ty dostajesz grypy i masz potem tydzień do odrobienia xd


@Shatter: bierzesz l4 na badania? Lol. Bierzesz l4 jak jestes zdrowy. Fajnie.
  • Odpowiedz
chciałem doszukać jako kto pracujesz, gdzieś mi mignęło, że elektryk, ale szczegółów nie znalazłem. Po drodze natomiast znalazłem co nieco na temat higieny twojej pracy i jej skutków. Teraz pytanie, kto ma lepsze podejście. Ty, czy @Klepajro. 16 dni po 12h - standardowe nadgodzinki "jak trzeba" xd


@Shatter: Dobrze CI mignelo. Elektryk w automotive.
Wczesniej jezdzacy po delegacjach teraz od wielkiego dzwona jezdze.

W tym roku bylem 2 razy. Raz
  • Odpowiedz
@symis: jak ma końskie zdrowie i po prostu prawie nie chorował przez te lata, to nieironicznie naprawdę zazdroszczę. Nie wiem co on rozumie przez to, że ma tak dobrze, że jak potrzebuje to nie przychodzi, a potem odrabia - czy po prostu normalne wolne jak urlop, gdy ma pilną niespodziewaną sprawę zamiast brać unż lub kombinować z lewym zwolnieniem, to po prostu sobie "zmienia grafik", czy właśnie gdy go złapie grypa,
  • Odpowiedz
na badania też można dostać l4 i to w pełni legalnie, ale ja o żadnych badaniach nie pisałem


@Shatter: Ty ne pisales ale ja pisalem. badania, wizyta w urzedzie, odczyt gazomierzy itp. Wymysl cokolwiek. Cokolwiek na co potrzebujesz wziac wolne.

Jak to zrobisz?
Urlop? Bezplatny? Oddanie krwi?

A ja poprostu sie dogadam ze nie przyjde - wyplate dotane cala a kiedys jak beda nadgodziny to to odrobie.

Taka specyfika branzy. Czasem
  • Odpowiedz
Zgodnie z prawem jak najbardziej można? ^^ Niby jakim prawem ? ^^


@hakwwy: kojarzysz takie cos jak kodeks pracy?

"Art. 151. [Dopuszczalność pracy w godzinach nadliczbowych; roczny limit godzin nadliczbowych]
§ 1.
Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Praca w godzinach nadliczbowych jest dopuszczalna w
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie kolego, jak ty masz robić po 140h nadgodzin a inni mają robić ich po 200+ to pracujesz w Januszexie i sam się tam dobrze odnajdujesz. Trzeba tak zorganizwaoc projekt, żeby nie zmuszać pracowników do nieludzkiej tyrki, bo każdy, kto ma jakąś godność, oleje taką robotę. Jak się ma za mało ludzi to się posiłkuje firmami zewnętrznymi, i ta kwyjdzie lepiej niż upodlić pracowników do pracy po kilkanaście godzin dziennie
  • Odpowiedz
@Shatter: Otoz kolego widac zes nie z branzy.
Czy ja pisalem ze tak jest caly rok czy miesiac w roku?

Powtorze: normalne projekty to 3 tygodnie pn-sb po 10h i potem tydzien wolnego. Serio to taka tragedia? 4 lata tak pracowalem i sobie chwale. Dodatkowe 12 tygodni (platnych) wolnego w roku potrafi zmotywowac. A jak wiadomo za darmo nic nie ma (no chyba ze twiedzisz ze za darmo sie nalezy)

Miesiac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: no tak średnio trafiłeś xd
Czy ja gdzieś pisałem, że tak jest cały rok? Tak jest miesiąc, to jest tragedia, to upodlenie pracownika. 12h dziennie przez 21 dni to ponad 130h nadgodzin. To tylko polska szkoła zarządzania może takie coś wymyślić, a nie wiem, jak nazwać pracowników z którym się to podoba, bo w nagrodę dostaną 40h wolnego XD
Żeby się wyrobić można zrobić jedna prosta rzecz - zwiększyć liczbę
  • Odpowiedz
Ty serio nie widzisz związku swojego odżywiania, nadużywania alkoholu z tym co masz w pracy?


@Klepajro: NIe widze. Taki tryb zycia prowadze od 20 lat i w tym czasie 7 razy zmienialem prace. I kazda inna. Zwiazku z praca ma to zero. Bardziej zwiazek z moim lenistwem i przyswyczajeniami.

Ja oddzielm prace od zycia prywatnego.
  • Odpowiedz
Żeby się wyrobić można zrobić jedna prosta rzecz - zwiększyć liczbę pracujących.


@Shatter: Nie zakladaj firmy bo bedziesz mial problem.

Bedziesz utrzymywal 50 praownikow gdzie przez 11 miesiecy produktywnych bedzie 15 tylko po to zeby ten jeden miesiac miec produktywnych 50?
  • Odpowiedz
No akurat to trudne nie jest skoro go nie masz xd


@Klepajro: Ale przynajmniej czytac ze zrozumieniem potraie. Wez przesledz caly watek to moze zrozumiesz ile w tym roku zrobilem nadgodzin. Sierpien i 3 dni w listopadzie. Rok ma chyba troche wiecej miesiecy co nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: spoko, już miałem firmę.
Możesz a) wziąć na siebie mniej obowiązków, ale wtedy mniej pieniędzy, a przecież taniej polskich roboli zatyrać b) szukać wsparcia w innej firmie, która udostępni ci ludzi na dany czas, ale znowu - to kosztuje więcej niż butelka wody dla robola.
I nie, nie pisze "robol", żeby urazić pracowników fizycznych, tylko po to, żeby urazić kogoś, kto tyra i daje pracodawcom do zrozumienia, że ludźmi można
  • Odpowiedz
Trzy tygodnie razem z weekendami - żart z pracownika i jego upokorzenie.


@Shatter: OK puscmy w niepamiec poprzedne nasze uszczypliwosci bo teraz mnie zaciekawiles.

Pytam serio.

Jak wspomnialem mnie to przestalo interesowac bo zarobki na miejscu mi wystarczaja.
Ale 90% ludzi w firmie chce jezdzic. Chce jezdzic na delegacje trwajaca 3 tygodnie. Pracuje sie tam pn-sb po 10h. niedziela wolna. Wiec nie weekend. Masz ten dzien wolny.

Wychodzi 65h/tydzien (bo sobota
  • Odpowiedz
Czasem trzeba dac wiecej niz umowa wymaga. W zamian za to dostaniesz wiecej niz pracodawca musi zgodnie z umowa dac. COS ZA COS. Dalej nie rozumiesz?


@gorzki99: @Shatter:

Podam Ci prosty przyklad. Mozesz wystalkowac bo juz go podawalem.

jest u nas koles ktory nie robi nadgodzin bo "nie jest niewolnikiem i nie da soba pomiatac"

Czekamy na transport - ma przyjechac tir z szafami. Zamowiony na 14 (pracujemy do 15).
  • Odpowiedz
@stuparevic: ok, zalozmy ze masz firme it i sa dyzury 24h. Pracownik nagle dostal udaru i trafil do szpitala, wiec co robisz? Sam idziesz na zmiane? Przeciez tego nie umiesz. To chyba normalne e takich firmach ze jeden drugiegowspiera. Ja pracuję zmianowo i nieraz bralem za kogos zmiane w ostatniej chwili, bo kiedys to ja moge potrzebowac pomocy. Jasne, ze wg prawa pracy nie mozna nikogo zmusić, ale trzeba tez byc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: a) ty mówimy o twoim wpisie czyli 12h przez 16 dni z rzędu, a miało być więcej
b) pracownicy jeżdżą, bo są wyhodowani w ten sposób przez pracodawcę i nie szukają alternatyw. Wychodzi 60h w tygodniu a to i tak o wiele za dużo, ale jak to jest jednorazowy "maraton" to jeszcze można zrozumieć, jak to jest standard to to jest patologia i wykańczanie własnego organizmu w imię interesu Janusza.
  • Odpowiedz