Wpis z mikrobloga

Cieszę się bardzo, że Dwarf Fortress trafiło na steam w odświeżonej wersji. Dzięki temu powiększy się społeczność graczy, będzie więcej historii i memów. Ale z perspektywy kogoś, kto gra w krasnale ponad 10 lat, wersja na steam zbyt dużo nie zmienia. Raczej nie mam w planach nauki nowych skrótów, graficzka z lazynewbpacka mi wystarcza, a muzyka leci z soundsense. Jeżeli pojawi się więcej zmian między steamem, a tradycyjną wersją w przyszłości, to może zmienię zdanie.

Witam nowokrasnali, dobrej zabawy, zapraszamy na DF wiki, bo bez tego wciąż ani rusz xD

#dwarffortress #grykomputerowe #pcmasterrace
RejestratorRodzynek - Cieszę się bardzo, że Dwarf Fortress trafiło na steam w odśwież...

źródło: comment_1670765963vWsEun0UQTuxslqiRxupmB.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RejestratorRodzynek: co robić gdy nie mam jak zdobyć metalu

ot wybrałem sobie lokalizację gdzie kopie i kopię i nie ma żadnej rudy co można przetopić na cokolwiek (zakładam że informacja że mogę z czegoś zrobić żelazo czy coś innego się pojawia w infoboxie)

co teraz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam złoto dużo złota ale bezpieczeństwo fortecy nie istnieje bo mam tylko startowe rzeczy
@tyrytyty: a nie pamiętasz czy w ogóle przy embarku pokazywało, że metal jest?

Opcje się takie:
kopać jak szalony i liczyć na to, że się dokopiesz do rudy
czekać na gobliny (łatwo je pokonać pułapkami itp, bez walki dwarfami) i potem topić ich szajs w smelterze na metal bars
narobić mnóstwo śmieci z tego złota (nie pamiętam czy to może robić też craftdwarfs workshop czy tylko metalsmith's forge) i sprzedaż karawanie
@RejestratorRodzynek: jest tyle rzeczy proszących się o poprawkę, poczynając od nieszczęsnego jednordzeniowego engine'u, po wiecznie beznadziejny system ekwipunku, że steamowoą wersję narazie odpuszczam. Dwa razy wrzuciłem autorowi donejta jak wychodziły duże realeasy, że teraz nie mam ochoty płacić za to samo (a nawet mniej, bo nie ma jeszcze dfhacka).

Tak naprawdę autorzy modów trzymają grę przy życiu, rzeźbiąc w gownie, bo Toady nie raczył wystawić oficjalnego API. Nie leży mi ścieżka
@tyrytyty: najlepiej postawić smelter i zobaczyć czy coś się da przetopić. Za wiki: "Iron comes from three ores: hematite (most common), magnetite (appears in large clusters), and limonite (least dense). ", więc nazwa surowca może nie wskazywać bezpośrednio, że da się to przetopić na żelazo.
@methhod: to jest gra na której wzorowali się autorzy rimworlda i innych symulatorów kolonii. Bardzo fajna, mega skomplikowana, ale niestety ze względu głównie na sterowanie bardzo wysoki próg wejścia. Wszystko robi się za pomocą klawiatury - ta nowa wersja na steama wspiera myszkę w końcu. Bez otwartej wikipedii trudno grać xD Zabawa polega na tym, że generujesz świat, od klimatu i geologii po bohaterów i królestwa, a następnie wybierasz się na