Wpis z mikrobloga

#programowanie
#naukaprogramowania
#dzieci

Cześć,
Szukam czegoś, żeby zachęcić i wprowadzić synka 4l. w świat programowania, myślenia logicznego/algorytmicznego.

Wiadomo, że bardzo młody jeszcze, to oczywiście coś w formie mega luźnej, jakiejś zabawy itp.

Osobiście znalazłem projekt Hour Od Core https://hourofcode.com/pl/learn i to zaczynam sprawdzać dopiero.

Ale może znacie coś innego, lepszego, więc pytam.

Ma takie zestawy sekrety elektroniki, to go to interesuje i rozwiązuje ze mną, więc jakieś tam zacięcie techniczne ma.
https://allegro.pl/oferta/sekrety-elektroniki-zestaw-180-eksperymentow-9455323376
  • 10
@ly000 mi tam np żal że mnie rodzice za dzieciaka nie popychali w stronę nauki rzeczy różnych. A nuż bym się czymś zainteresował. A tak bardziej po prostu wykształciłem u siebie słomiany zapał i jaranie się różnymi hobby przez miesiąc czy dwa zamiast mieć wyuczoną zdolność skupiania się na jakichś rzeczach.

Imo fajnie, że rodzic próbuje zaszczepić w dziecku jakieś zainteresowania, dopóki ofc nie jest to przywiązywanie stalową liną do pianina pod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Imo fajnie, że rodzic próbuje zaszczepić w dziecku jakieś zainteresowania, dopóki ofc nie jest to przywiązywanie stalową liną do pianina pod groźbą głodówki


@Piesa : Oczywiście, że fajnie jak ktoś coś próbuje zaszczepić, ale nie tak specyficzny i nudny temat jak programowanie u czterolatka, który jest jeszcze dosyć "prymitywny".
@Piesa: zaszczepienie zainteresowania a zapisanie na zajęcia to dwie różne rzeczy. Jestem niemalże pewien, że takie zajęcia nie sprawia, że dziecko będzie się tym interesowało. Efekt może być odwrotny. Pomysł jak ty byś do tego podchodził, jakby ktoś cię zapisał na jakieś zajęcia z dupy, np na kurs dziergania na drutach. Dziecko jeszcze w życiu nasiedzi przy komputerze.
@ly000: No tu OP pyta o rzeczy, których sam mógłby spróbować żeby zainteresować dziecko, więć idk w czym problem.
Wiadomo, nic na siłę, ale czekanie aż dziecko samo się czymś zainteresuje to też słaba droga imo