Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
ciemnienie - Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie. 

...
  • 444
  • Odpowiedz
@ciemnienie: i ty uwazasz ze na takim szkoleniu 30 dniowym bedzie tak samo jak na jednodniowym piknikuXD buahaha. To Cie poinformuje ze na takim szkoleniu nikt nie bedzie mily i nikt nie bedzie cie glaskal po glowie. Takie szkolenie o ktorym mowisz powinny byc w kazdej jednostce wojskowej na terenie kraju. Od momentu kiedy nie ma obowiazkowej sluzby wojskowej nic nie robili w temacie oswajania ludzi z wojskiem. Tusk wyslal
  • Odpowiedz
@sildenafil: serio, nie masz żadnej płynności finansowej? Problem do rozwiązania, przy szerszym poborze trzeba było np. zawiesić spłatę zobowiązań dla odbywających szkolenie.

Przykro mi, że bycie obywatelem danego kraju to także obowiązki, takie wygląda życie.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: jak Ty porównujesz jednodniowe szkolenie w rodzaju pikniku dla cywili z 30 dniowym skoszarowaniem? XD Przecież nikomu nie chodzi o same szkolenia, tylko miesiąc niewoli.

O rekompensatę można się ubiegać? I wypłacą mi rekompensatę w wysokości faktur, które wystawiam i kar umownych które zapłacę za niewywiązanie się? Zapłacą też za to, że po miesiącu już nie będę miał klientów?
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87: jest coś oprócz twojego widzimisię, żeby twierdzić że to szkolenie to byłoby kręcenie wora i szorowanie kibla szczotka do zębów a nie to co zobaczyłeś na filmiku tylko w pogłębionej formie?
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

bycie obywatelem danego kraju to także obowiązki

Głównie obowiązki, praw szukać na próżno. Obowiązki, po których obywatele z w miarę stabilnego życia stają się bezrobotni, bezdomni i z komornikiem na koncie. Po takim potraktowaniu na pewno z hymnem w sercu będę jechał na front.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: xD przy jakim? A mogę spytać z czemu raz piszesz w formie męskiej a raz żeńskiej? Jesteś po ciąży i masz niebieski pasek? Twoje konto to jakiś niezły pokaż trollingu. https://www.wykop.pl/wpis/69227789/#comment-245811499
Niestety nie będziesz mi mówić jakie mam obowiązki i prawa, krzyż mnie boli ojejku, trzeba odroczyc ćwiczenia, bo zwolniono od lekarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) a Tobie życzę jak najgorzej. Nie wiem jakim człowiekiem
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Ty albo jesteś debilem albo baitujesz.

Te ustawki są tak sano wiarygodne co te wszystkie promocje szkół gdzie pokazują że mają mikroskopy, jakieś cuda dydaktyczne i #!$%@? wie co a potem jak pójdziesz to takiej szkoły to nie zobaczysz tych zabaweczek już na oczy.
  • Odpowiedz
niestety, jako obywatel masz prawa, ale i obowiązki. Takim obowiązkiem jest przeszkolenie sie, gdy zostało nam byc państwem przyfrontowym.


@ciemnienie: i co państwo oferuje mi w zamian? #!$%@? mnie na każdym kroku. Mam się składać na 500+, 13,14 i 15 emerytury, górników, pałacyki obajtka. NFZ nie działa, małe firmy państwo ubija, większość młodych nigdy nie będzie stać na własne mieszkanie.
Ale moim OBOWIĄZKIEM jest przeszkolenie, bo może będzie trzeba tego
  • Odpowiedz
@ciemnienie: byku, nikt się niczego nie boi. Mamy po prostu ciekawsze zajęcia w życiu niż latanie przez miesiąc z patykiem po lesie, żeby w przyszłości ewentualnie ginąć za chore ambicje jakiegoś podstarzałego manleta z krótkim #!$%@?.
  • Odpowiedz