Wpis z mikrobloga

Jak ktoś nie robi w IT to serio nie wiem czemu tu jeszcze jest, nie dość, że sami zmarnujecie sobie życie to i dzieciom. Kawalerka w Norwegii w Oslo kosztuje praktycznie tyle co w Warszawie, a w nagrodę dostaniecie dużą emeryturę na którą będą składać się polaczki płacąc za baltic pipe.

#kredythipoteczny #nieruchomosci #sprzataczka15k #warszawa
perfumowyswir - Jak ktoś nie robi w IT to serio nie wiem czemu tu jeszcze jest, nie d...

źródło: comment_1670571006hKAphLFTHK1HrtjDaiBO9e.jpg

Pobierz
  • 87
@LaurenceFass: inżynierowie są niestety u nas również dymani o dziwo nawet budownictwa, jedna znajoma po budownictwie zaczęła w końcu robić jako analityk, a drugi w logistyce siedzi i to się kalkuluje, ale studiów nie trzeba, więc 5 lat w piach


@perfumowyswir: Kolega z logistyki ma 60 lat i jak szedł na studia to nie było internetu?
@perfumowyswir

No z tym tyle samo to bym się nie rozpędzał... 1100 eurasow to ponad 5000zl to aż takich cen to my nie mamy....

No ale na pewno jest drogo względem naszych zarobków. No ale to jak ze wszystkim. 90% towarów konsumpcyjnych ma takie same ceny (lub trochę wyższe) bo w sumie co za różnica czy statke z chin czy usa zawinie do Gdańska czy do Hamburga z tym samym towarem... Nikogo
@perfumowyswir: a propos inżynierów tu i w Norwegii to pracowałem kiedyś w norweskiej filii jako inżynier. Ja jeździłem do pracy Clio za 5 tysięcy, analogiczny inżynier z podobnym stażem w NOR kilkuletnim Audi A5 ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Problem w tym, że nasza praca polegała głównie na poprawianiu rysunków, a raczej szkiców Norwegów, bo im nie chciało się nawet porządnie wymiarować rysunków zgodnie z normami xD
bo oni nie musza zbierac na mieszkanie, skoro ich rodzina ma ich pewnie kilka.


@jskan: nie na zachodzie tyle inżynier zarabia, automatyk w niemczech 40-60k, w stanach na kontraktach 100k (miesięcznie), ale to silne gospodarki z silnym przemysłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem w tym, że nasza praca polegała głównie na poprawianiu rysunków, a raczej szkiców Norwegów, bo im nie chciało się nawet porządnie wymiarować rysunków zgodnie z normami xD


@Iskaryota: to chyba standard, kiedys robilem w fabryce gdzie pamietam ze przyszedl projekt do wykonania z zagranicznej filii. Przyslali wszystko, material+program+narzedzia. I wszystko bylo zle xD: wyszlo ze prety sa mniejszej srenicy niz to co maja wyprodukowac, narzedzia nie pasuja a program byl