Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

REPOST
Mirko, mam problem ()
Dostałam darowizne prawie 9 miesiecy temu od rodziców
Ze względów prywatnych a takze z przekonania, ze mam czas na to do konca roku, temat odwlekałam....
Teraz na koniec roku chciałam uporządkowac papiery i sie okazuje ze darowizna od rodzicow jest "zwolniona z podatku" pod warunkiem zgloszenia jej w terminie do 6 miesiecy i że owe zwolnienie z podatku mija po okresie 6 miesięcy... a do tego powstaje jakiś tytuł karno skarbowy w związku z niezgłoszeniem terminowym darowizny....
Przelew został opisany jako DAROWIZA.

Hajs pare miechów temu przelałam na lokate więc nie wiem czy numer z przelewem zwrotnym opisanym jako "NIE przyjmuje darowizny" i zrobienie przelewu zwrotnego przejdzie ?!?!?!?!

Co ja ozrobiłam.... i gdzie my żyjemy, że zamiast BRAKU ISTNIENIA podatku od darowizny od najbliższej rodziny, on istnieje non stop a niewolnik łaskawie dostanie zwolnienie o ile w zębach powie, że dostał hajs. Co robić i czy w ogóle coś się da ()

----------------------------------------------------------------------------------
1. Ile podatku zapłace w tym momencie gdy zgłosze darowizne? Kwota 30k.
2. Czy jest szansa, że jak zgłosze darowizne to mi nie potrącą podatku? ()

Prosze o pomoc. ()

#prawo #ekonomia #gielda #finanse podatki #prawo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63928b292665a775f25cff8b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 19
@GoodDzob @fifithebest niestety tak to nie wygląda. Musi zapłacić 2% podatku od kwoty powyżej 10k chyba i wyrazić czynny żal żeby nie mieć innych konsekwencji. Ewentualnie może zaryzykować i nie zgłaszać bo 30k to w sumie malo.

Jeśli nie zgłosiłeś w ciągu 6 miesięcy to tracisz tą ulgę na niepłacenie podatku.

Jak złapią że niezgłoszone to wtedy 20%
tdf: hm, skontaktuj się z jakimś prawnikiem, który ma doświadczenie w takich sprawach. Może lepiej wysłać spóźnione zgłoszenie, a może lepiej siedzieć cicho. O ile wiem sprawa przedawnia się po 5 pełnych latach, więc teoretycznie do końca 2027 roku mogą cię ścigać. Ja bym chyba zgłosił, co prawda nie ma już "instytucji czynnego żalu", ale wyjaśnił że ze względu na nawał pracy/nauki umsknęło ci to.
Co do podatku to pewno 19%
OP: > @AnonimoweMirkoWyznania: mirku to zarzutka, bo kolejny raz wklejasz ten sam tekst

@micomak: to nie zarzutka. Zaznaczyłam, że to REPOST bo nie dowiedziałam się nic pomocnego > @GoodDzob @fifithebest niestety tak to nie wygląda. Musi zapłacić 2% podatku od kwoty powyżej 10k chyba i wyrazić czynny żal żeby nie mieć innych konsekwencji. Ewentualnie może zaryzykować i nie zgłaszać bo 30k to w sumie malo.

@card_man: No jeśli
@AnonimoweMirkoWyznania niestety tak to wygląda, raz na 5 lat możesz dostać dowolna darowiznę od rodzicow, zgłaszasz to tylko drukiem który napisałem wcześniej. Zgłaszałem tak duża kwotę i nic nie było. Rodzice jak wstępni mają taki przywilej jeżeli chodzi o darowizny
tu OPka: > @AnonimoweMirkoWyznania niestety tak to wygląda, raz na 5 lat możesz dostać dowolna darowiznę od rodzicow, zgłaszasz to tylko drukiem który napisałem wcześniej. Zgłaszałem tak duża kwotę i nic nie było. Rodzice jak wstępni mają taki przywilej jeżeli chodzi o darowizny

@GoodDzob: > @AnonimoweMirkoWyznania: 20% zaplacisz jak us sie dowie, chyba ze przyjma czynny zal

@xo-xo_xo: Boże juz sama nie wiem co mam obić. Wszyscy mi