Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista25k #cyberbezpieczenstwo #security zadzwonili dziś do mnie ludzie którzy chcą wyłudzić kase na popularnego anydeska. Godzinna rozmowa przeciaganie a to ze nienkoge pobrac apki. A to ze cos nienkoge wyszukac, podanie zlego id na anydeska po czym bajera ze internet mi na karte przerwalo. Finalnie jutro ma byc powtorka. Myslalem o jakiejs wirtualce. Chce ktos cos doradzic zeby jak najwiecej ze skur…wolcow wyrwac? Liczyc na jakas potyczke? Moze powiniem jakis organ poinformowac. Jestem lewy tyle co czasem przejrze jakis artykul na #niebezpiecznik lub jakies wyklady na temat bezpieczenstwa na froncie
  • 11
chodzi mi bardziej o to czy warto ta roznowe ciagnac - myslalem o zagraniu w stylu nieogarniecia sprzetu i propozycji zaplaty blikiem. Wtedy bede widzial bankomat lub lokalizacje z ktorej chca wyciagnac kase i szybki call na psy i przeciaganie zlodzieja do momentu przyjazdu
@KamilloPL: Możesz spróbować ich wrobić, ale prawdopodobnie to nie bedzie blik, tylko przelew na konto na słupa i dopiero potem ewkuacje kasy z niego. I musisz dobrze grać, bo jak sie skapną że coś nie gra to usłyszysz wyzwiska i zakończą rozmowę.

Mozna ich wpuscić tym anydeskiem, tylko trzeba odznaczyć domyslną opcję "pozwól na kontrolowanie mojego urządzenia" wtedy się wsciekają że im trzymasz myszkę:P Dobrze też użyć innego sprzętu.

Będą Cie