Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko242
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

349

Katastrofa jądrowa w zakładach "Majak" pod Kysztymem

Katastrofa jądrowa w zakładach "Majak" pod Kysztymem

Jedna z największych, a przy tym najmniej znanych katastrof w historii ZSRR, w tragicznych skutkach niemal dorównująca Czarnobylowi, choć mniejsza, jeśli chodzi o skalę wybuchu. Utajniona przez kilkadziesiąt lat, do dziś mało znana. Radziecki program atomowy to szafa pełna szkieletów.

Piotr_Gasiorowski
Piotr_Gasiorowski
z
eksperymentmyslowy.pl
dodany: 09.05.2025, 14:56:13
  • #
    kysztym
  • #
    wypadkijadrowe
  • #
    promieniotworczosc
  • #
    zsrr
  • #
    pluton
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Katastrofa Kysztymska. Mroczne tajemnice najważniejszego obiektu ZSRR.
PawelW124
z youtu.be
  • 42
Atomowy generator chmur
Rzezimieszek84
z youtu.be
  • 5

Komentarze (46)

najlepsze

patatier
patatier
09.05.2025, 17:20:03 via Android
  • 67
Warto przeczytać
patatier - Warto przeczytać

źródło: temp_file8534287722868174259

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocoloco
mocoloco
mocoloco
09.05.2025, 20:34:28 via Wykop
  • 4
@Sceptyk2023: Jeszcze nie, dzięki!
  • Odpowiedz
mocoloco
mocoloco
mocoloco
10.05.2025, 13:51:34 via Wykop
  • 9
@mage: A jak trochę posłuchasz ludzi z Ameryki Południowej czy wyspiarzy to się można zorientować że dla nich USA to mniej więcej to samo to dla nas Rosja. Żeby było śmieszniej - dla niektórych Rosja to ten dobry wujek z drugiego końca świata.

Wszystko zależy gdzie się żyje. A syf znajdziesz wszędzie.
  • Odpowiedz
bregath
bregath
bregath
10.05.2025, 09:52:49 via Wykop
  • 44
Proponuję obejrzeć filmik od Smartgasm nt. tej katastrofy. Jest w powiązanych. Filmik sztosik!
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nill0n
Nill0n
10.05.2025, 12:03:41 via Wykop
  • 11
@admin_wykopu: bo jesteś uprzedzony. Smartgasm to najlepszy kanał na polskim yt
  • Odpowiedz
1VALSARY1
1VALSARY1
10.05.2025, 13:22:02 via Wykop
  • 9
@bregath: Też polecam. Bardzo sobie cenię filmy Smartgasma.
  • Odpowiedz
sylwke3100
sylwke3100
09.05.2025, 15:50:38 via Android
  • 34
Poszanowanie do ludzi w ZSRR chyba nigdy nie istniało.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

menelpijak
menelpijak
10.05.2025, 09:18:01 via Wykop
  • 31
@sylwke3100: to polecam poczytać co Amerykanie o----------i w temacie atomu w latach 1950-1970 to może do tej listy dorzucimy też Amerykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
UmCykCyk
UmCykCyk
10.05.2025, 10:09:57 via Wykop
  • 13
@menelpijak: Nadal ameryka to mały pikuś przy pogardzie dla człowieka jaka panowała w ZSRR. W sumie do dzisiaj jest niewiele lepiej
  • Odpowiedz
Liberator19
Liberator19
10.05.2025, 12:08:55 via Wykop
  • 6
Gdzieś czytałem wzmiankę o tym że Rosjanie zestrzelili amerykański samolot szpiegowski U2 głównie dlatego że robił zdjęcia tego kombinatu. Rozkaz był aby zestrzelić za wszelką cenę. Katastrofa jądrowa była w 1957 a lot szpiegowski w 1960, bali się że się wyda?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Buko_von_Krossig
Buko_von_Krossig
Buko_von_Krossig
10.05.2025, 13:50:16 via Wykop
  • 0
@Liberator19:

Anna Gyorgy, powołując się na ustawę o wolności informacji i w ten sposób otwierając akta CIA, dotarła do faktu, że CIA wiedziała od początku o katastrofie w zakładach Majak z roku 1957
  • Odpowiedz
Liberator19
Liberator19
10.05.2025, 14:51:41 via Wykop
  • 2
@Buko_von_Krossig: Ale może Rosjanie myśleli że nikt nie wie, a przelot samolotem nad tym terenem ujawniłby więcej szczegółów. Takie tam moje gdybanie, nigdzie nie widziałem żadnego info gdzie przelatywał ten samolot.
  • Odpowiedz
Mietowy_
Mietowy_
10.05.2025, 10:13:14 via Android
  • 3
Ostatnio oglądałem materiał IPN na ten temat. Ciekawe gość opowiadał bazując na zdjęciach satelitarnych USA.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anakee
Anakee
11.05.2025, 11:04:14 via Wykop
  • 0
@Mietowy_: jest na YT?
  • Odpowiedz
Mietowy_
Mietowy_
11.05.2025, 15:35:57 via Android
  • 2
@Anakee
Mietowy_ - @Anakee
  • Odpowiedz

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4052
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3256
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2838
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
2816
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2781
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wypadkijadrowe

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking