Wpis z mikrobloga

Najbardziej w tym wszystkim śmieszy mnie to, że przez lata dosłownie każdemu #!$%@? kategorię A xD

Nie wiem na ile jest to prawda, ale chyba nawet tutaj jeden mirek pisał, że od któregoś rocznika przyklepywali każdemu A jak leci i w sumie u mnie by się sprawdziło, bo nie znam nikogo kto by miał inną kategorię niż A, a znam takie przypadki, gdzie na oko widać, że z delikwentem jest coś nie tak. Platfus? Spektrum autyzmu? Fobia społeczna? 50 kg nadwagi? 10 dioptrii wady wzroku? Wszystko z wymienionych? - Masz A i nie #!$%@? xD

Sam poszedłem na komisję z jakimiś wynikami badań, książeczką zdrowia czy jak to się nazywa, ogólnie miałem tam kilka rzeczy, które by mnie kwalifikowały na kat. D, z tego co przed komisją zdążyłem się dowiedzieć, a tu taki #!$%@?. "Panie zostaw te kartki na krześle i podejdź tutaj". Pomiar wagi, wzrostu, obwodu klaty i jeb, masz kategorię A, a teraz #!$%@?, bo kawa mi stygnie.

Pytam więc głównie osoby urodzone po 1995 (bo podobno jakoś od tych roczników są takie "zasady"). Znacie kogoś kto rzeczywiście dostał inną kategorię niż A? Chodzi mi o pierwszą oficjalną komisję, a nie o osoby, które po komisji latały do WKU żeby im zmieli kategorię z A na taką, jaką powinni w rzeczywistości mieć.

Serio odnoszę wrażenie, że w okolicach mojego rocznika żeby dostać coś innego niż A to trzeba było nie mieć jakiejś kończyny albo zespół downa czy coś. Jak będą losowo powoływać to już widzę te kompanie specjalne do zadań specjalnych xD
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 87
@RobieZdrowaZupke: jak położyłeś papiery na krześle i ich nie pokazałeś to czemu jesteś zdziwiony, że ich nie wzieli pod uwagę xDD ja pokazałem i nawet mnie nie badali szczególnie tylko doktor podyktował po łacinie do zanotowania i elo - dobrze to pamiętam bo ten lekarz to był taki zatroskany dziadziuś i powiedział coś w stylu "oj biedactwo" () w #!$%@? dysonansu wtedy doznałem ale
@RobieZdrowaZupke Na komisji wojskowej wchodziliśmy po kilka osób i kolega dostał pytanie czy chce kategorie A czy D :)
Szkła miał bardzo grube, spora wada. To jest jedyną osoba z D którą znam. A jednak wciąż mógł mieć A xD
@RobieZdrowaZupke: rocznik '96 - wtedy miałem wadę wzroku jakieś -8 dioptrii i uszkodzoną rzepkę w kolanie i dostałem D, ale też nie od razu. Jak im powiedziałem, że nie przeczytam tej tablicy, bo bez okularów średnio widzę tę największą literę, to kazali mi jechać do ich przychodni na drugi koniec miasta, po to, żeby mnie przebadali tam i tam wystawili papierek. Chyba ten, który miałem od swojego okulisty im nie wystarczył.
@RobieZdrowaZupke: Ja mam astygmatyzm wade 7+, niesłysze na jedno ucho + problemy z nerkami. Generalnie dałem papiery gdzie nawet mam wpisane niepełnosprawność w stopniu lekkim to nawet nie spojrzeli tylko wlepili kategorie A chwile po zmierzeniu wzrostu/wagi i zapytaniu czy mam 2 jądra, no mam 2, a to ze jedno nie działa to już nie pytali xD