Wpis z mikrobloga

Najbardziej w tym wszystkim śmieszy mnie to, że przez lata dosłownie każdemu #!$%@? kategorię A xD

Nie wiem na ile jest to prawda, ale chyba nawet tutaj jeden mirek pisał, że od któregoś rocznika przyklepywali każdemu A jak leci i w sumie u mnie by się sprawdziło, bo nie znam nikogo kto by miał inną kategorię niż A, a znam takie przypadki, gdzie na oko widać, że z delikwentem jest coś nie tak. Platfus? Spektrum autyzmu? Fobia społeczna? 50 kg nadwagi? 10 dioptrii wady wzroku? Wszystko z wymienionych? - Masz A i nie #!$%@? xD

Sam poszedłem na komisję z jakimiś wynikami badań, książeczką zdrowia czy jak to się nazywa, ogólnie miałem tam kilka rzeczy, które by mnie kwalifikowały na kat. D, z tego co przed komisją zdążyłem się dowiedzieć, a tu taki #!$%@?. "Panie zostaw te kartki na krześle i podejdź tutaj". Pomiar wagi, wzrostu, obwodu klaty i jeb, masz kategorię A, a teraz #!$%@?, bo kawa mi stygnie.

Pytam więc głównie osoby urodzone po 1995 (bo podobno jakoś od tych roczników są takie "zasady"). Znacie kogoś kto rzeczywiście dostał inną kategorię niż A? Chodzi mi o pierwszą oficjalną komisję, a nie o osoby, które po komisji latały do WKU żeby im zmieli kategorię z A na taką, jaką powinni w rzeczywistości mieć.

Serio odnoszę wrażenie, że w okolicach mojego rocznika żeby dostać coś innego niż A to trzeba było nie mieć jakiejś kończyny albo zespół downa czy coś. Jak będą losowo powoływać to już widzę te kompanie specjalne do zadań specjalnych xD
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 87
@RobieZdrowaZupke: 97 i dostałem D bo mam, UWAGA, krzywy kręgosłup ergo skoliozę i tylko dlatego XD. Jakby co byłem u lekarza. Wada jest tak mała, że choćbym loda zrobił chirurgowi to jest nie do operowania. A poszedłem tylko, żeby spytać jak to wygląda, bo nie odczuwam żadnych przypadłości przez te krzywiznę.

Kolega dostał D tylko dlatego, że wada wzroku -3,5. Także zależy chyba od rejonu :P
Ja dostałem kategorię E ze względu na wzrok gdzie byłem praktycznie najbardziej wysportowany z mojej grupy. Głupio mi było się przyznawać jaką kategorię mi dali gdzie 90% osób dostało A.
@RobieZdrowaZupke: ja sam słyszałem urban legend, ze chlopak z zespolem downa dostal A ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam mam A, pomimo przechorowanego raka, i całej listy innych chorób/ciężkich alergii. "a wie pan, łatwiej panu będzie w życiu z A, ale jakby przyszło co do czego, proszę wystąpić o ponowną komisję to będzie pan zwolniony z obowiązku obrony kraju".
@RobieZdrowaZupke Tak, znam (osobiście, nie z wykopu) osoby z kategorią D. Nie wiem, może w naszej WKU już wypisali wystarczająco dużo A?

Zresztą czemu np. fobia społeczna miałaby być przeszkodą? Nie że ogólnie w życiu, ale w wojsku trzeba ino rozkazy wykonywać