Wpis z mikrobloga

Również nie chcę iść na te ćwiczenia, ale nie wymyślam takich zabawnych fikołków jak większość wykopanych czy wyplusowanych w gorące. Wydaje mi się, że niektórzy z was żyli w jakiejś ułudzie. Jest kraj, obok jest zagrożenie, aktywne zagrożenie i państwo musi być w stanie się obronić. Oczywiście, że najpierw walczyć będą żołnierze zawodowi, ale w razie W państwo MUSI, tak samo jak państwo ukraińskie, mobilizować obywateli. Te ćwiczenia to MINIMUM przygotowania, na które NIE BĘDZIE czasu, kiedy wybije, tfu-tfu-odpukać, godzina.

Po prostu się boicie. Boicie się wyjść z domu do ludzi, być może wstydzicie się, że jesteście słabi fizycznie, grubi, bez kondycji. Być może boicie się tego co może was tam czekać, gnębicieli, ciemiężców, ale to przeszłość, to po prostu WF przez kilka dni.

Te #!$%@? o bronieniu państwa, które nic wam nie daje, o pisie, lewicy, o swoich prawach, o jednoosobowej działalności gospodarczej, o byciu jedynym żywicielem rodziny. Patrzę na to wszystko i pojawia się na mojej twarzy uśmiech pomieszany z zażenowaniem. Teraz #wolski jest szkalowany za kilka słów prawdy. Jesteście księżniczki, lenie, leszcze, mocni w gębie, elita internetu, która czuje się lepsza od innych. Śmialiście się z mobików w Rosji i braku protestów przed poborem? Czekam aż wy wyjdziecie, pokażcie mi tę siłę.

Pojawiły się też głosy o tym, że państwo powinno zachęcać do bycia żołnierzem konkretnymi pieniędzmi. Zgadzam się z tym całkowicie, ale to NICZEGO NIE ZMIENIA. Nawet, gdybyśmy mieli już w tej chwili 300 tysięcy aktywnych żołnierzy to rezerwiści byli, są i będą potrzebni nie tylko do kopania okopów, ale do bycia czymś więcej niż tylko ciepłym kluskiem, do bycia użytecznym, kiedy będzie taka potrzeba.

Gardzę waszym zachowaniem. Dzieci w ciałach dorosłych osób. #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 105
ale wiesz, że rekompensują całą kasę, którą byś zarobił w tym czasie?


@zajelimilogin: ale wiesz, że tak nie jest? Na JDG rekompensują co najwyżej do 24k, więc jesteś często kilkanaście tysięcy w plecy i lepiej. Jak masz relatywnie wysokie koszty stałe albo pracowników, to jesteś nadal na minusie, nawet nie na 0. Taka "całkowita rekompensata"
Twoja "wolność osobista" kończy się tam, gdzie zaczyna się moja - a moja to też kwestia obrony


@kaaban: Nie jestem twoją żywą tarczą i nigdy nie będę.

Czyli w przypadku inwazji Rosji poddajemy się? Czy może wierzysz, że obroni nas sama armia zawodowa, albo św. Mikołaj?


@werter_do_jercewa: Po pierwsze nie będzie żadnej inwazji, po drugie każdy będzie robił co uważa za słuszne dla siebie i swoich bliskich, a nie zgodnie
@bo-banley: Jadą w komentarzach w internecie na portalu dla największych pelikanów i neetów, ooo ale #!$%@?łeś mu.

Konieć końców, wykopki nigdzie nie wyjdą na żadne protesty bo mame nie pozwoli, będzie kręcenie wora i musztra a wykopek będzie musiał się umyć i pościelić łóżko, #!$%@?.
Po prostu się boicie. Boicie się wyjść z domu do ludzi, być może wstydzicie się, że jesteście słabi fizycznie, grubi, bez kondycji. Być może boicie się tego co może was tam czekać, gnębicieli, ciemiężców, ale to przeszłość, to po prostu WF przez kilka dni.


@Redicle: po prostu nie każdy jest uległy i ma skłonności do zachowań militarnych. Jakby w Rosji społeczeństwo było pacyfistyczne i demokratyczne, to być może nie byłoby żadnej
Oczywiście, że najpierw walczyć będą żołnierze zawodowi, ale w razie W państwo MUSI, tak samo jak państwo ukraińskie, mobilizować obywateli. Te ćwiczenia to MINIMUM przygotowania, na które NIE BĘDZIE czasu, kiedy wybije, tfu-tfu-odpukać, godzina.


@Redicle: takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Daj mi dostęp do broni, prawo do obrony a sam kupie se broń i się przeszkolę prywatnie w swoim wolnym czasie i gdyby państwo miało inny stosunek do obywatela niż
@bo-banley: To wszystko ładnie brzmi, tylko wolność osobista nie bierze się znikąd. Czasem trzeba jej bronić przed kimś kto nie tylko chce tą wolność zabrać ale przy okazji zgwłacić ci żonę. A niestety wojny zaczynają zawodowcy ale kończą rezerwiści. Bardzo chciałbym, żeby tak nie było ale tak jest
Jadą w komentarzach w internecie na portalu dla największych pelikanów i neetów, ooo ale #!$%@?łeś mu.

Konieć końców, wykopki nigdzie nie wyjdą na żadne protesty bo mame nie pozwoli, będzie kręcenie wora i musztra a wykopek będzie musiał się umyć i pościelić łóżko, #!$%@?.


@wiesniakjpg: Każdy może traktować protekcjonalnie innych, kiedy jest anonimowym kozakiem na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Nawet mi cie nie żal.

no to się zdziwisz XD


@kaaban: