Wpis z mikrobloga

Również nie chcę iść na te ćwiczenia, ale nie wymyślam takich zabawnych fikołków jak większość wykopanych czy wyplusowanych w gorące. Wydaje mi się, że niektórzy z was żyli w jakiejś ułudzie. Jest kraj, obok jest zagrożenie, aktywne zagrożenie i państwo musi być w stanie się obronić. Oczywiście, że najpierw walczyć będą żołnierze zawodowi, ale w razie W państwo MUSI, tak samo jak państwo ukraińskie, mobilizować obywateli. Te ćwiczenia to MINIMUM przygotowania, na które NIE BĘDZIE czasu, kiedy wybije, tfu-tfu-odpukać, godzina.

Po prostu się boicie. Boicie się wyjść z domu do ludzi, być może wstydzicie się, że jesteście słabi fizycznie, grubi, bez kondycji. Być może boicie się tego co może was tam czekać, gnębicieli, ciemiężców, ale to przeszłość, to po prostu WF przez kilka dni.

Te #!$%@? o bronieniu państwa, które nic wam nie daje, o pisie, lewicy, o swoich prawach, o jednoosobowej działalności gospodarczej, o byciu jedynym żywicielem rodziny. Patrzę na to wszystko i pojawia się na mojej twarzy uśmiech pomieszany z zażenowaniem. Teraz #wolski jest szkalowany za kilka słów prawdy. Jesteście księżniczki, lenie, leszcze, mocni w gębie, elita internetu, która czuje się lepsza od innych. Śmialiście się z mobików w Rosji i braku protestów przed poborem? Czekam aż wy wyjdziecie, pokażcie mi tę siłę.

Pojawiły się też głosy o tym, że państwo powinno zachęcać do bycia żołnierzem konkretnymi pieniędzmi. Zgadzam się z tym całkowicie, ale to NICZEGO NIE ZMIENIA. Nawet, gdybyśmy mieli już w tej chwili 300 tysięcy aktywnych żołnierzy to rezerwiści byli, są i będą potrzebni nie tylko do kopania okopów, ale do bycia czymś więcej niż tylko ciepłym kluskiem, do bycia użytecznym, kiedy będzie taka potrzeba.

Gardzę waszym zachowaniem. Dzieci w ciałach dorosłych osób. #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 105
@Redicle: Całkiem zabawnie wygląda zestawienie rzeczywistego, popartego doświadczeniami poprzednich roczników strachu przed falą, świadomości badziewnej jakości szkolenia i sprzeciwu wobec 2 letniej OBOWIĄZKOWEJ zetce dla wszystkich mężczyzn jak leci do lat 90, gdzie patologia goniła patologię, z płaczem piwniczaków na wieść o możliwym wezwaniu na ćwiczenia 30 dniowe XDDDDD
Serio nie wierzę po prostu, że dorośli ludzie, ura bura szef podwóra, mogą tak panicznie i w tak dziecinny sposób reagować na
@dominowiak: Byłem tu zanim zaczęła się afera i pisałem taki post to też się zesralo i mnie minusowali, ale nadal żyję, bring it on.

Bede czekał na jednostce na wykopów z automatem do kręcenia wora xD.

A na poważnie to kropla w kropke się zgadzam, ale najlepsze są komentarze mówiące o tym że rząd ma zapewnić armię bo przecież płacę podatki xD. Stary jeden z drugim, jeśli myślisz że to starcza
@Redicle: Fajnie,fajnie,naprawdę spoko mieć swoją opinie.Ja nie zamierzam oddawać życia w razie wojny podczas gdy kobiety beda układać sobie życie na bezpiecznym zachodzie a na mnie beda spadać bomby z dronów.Moje życie to moja sprawa i nikt nie powinien mnie zmuszać pod groźbą kary więzienia do służby albo pójścia na wojnę.Gardzę takimi jak ty,chcesz ginąc za ojczyznę proszę bardzo giń,ale ja nie zamierzam uzyzniac gleby moim truchłem.
@Redicle: Tylu fikołków w jednym wpisie dawno nie widziałem. Powiem Ci tak, nie wstydzę się niczego, jak na swój wiek kondycyjnie spokojnie dam radę.

WIesz czemu jestem na NIE? Bo mam na to wypier#olone tak samo jak to państwo ma na mnie. Nie należę do elektoratu więc jedyne co mogę robić to finansować ich drukowanie $ dla pisowskiego ciemnogrodu. Przeżarli prosperity, rozwalili gospodarkę przez co tacy jak my członkowie aspirującej klasy
@LegendarnyOdkurzacz: ale on między słowami powiedział w takim razie, że służba powinna być dłuższa niż 30 dni. Ale to prawda nie zrobią z Ciebie żołnierza w 30 dni. Dlatego mogą cię ciągać na ćwiczenia rezerwy w celu doszkolenia. Aczkolwiek wątpię, żeby to było jakoś masowo, bo do tego potrzebne są środki.
@Redicle: Ci ludzie po prostu nie rozumieją podstawowej rzeczy - oczywiście pięknie byłoby bezwarunkowo szanować wolność jednostki w każdej sytuacji, ale problem polega na tym, że kraje, w których nie ma przymusowego poboru, w ciągu lat znikną w wyniku wojen na rzecz krajów, gdzie jest przymusowy pobór ¯\(ツ)_/¯. I nie snujcie tu mrzonek o "nowoczesnym wojsku", gdzie niby poborowi nie są potrzebni - masowa mobilizacja to często kwestia życia i