Wpis z mikrobloga

Również nie chcę iść na te ćwiczenia, ale nie wymyślam takich zabawnych fikołków jak większość wykopanych czy wyplusowanych w gorące. Wydaje mi się, że niektórzy z was żyli w jakiejś ułudzie. Jest kraj, obok jest zagrożenie, aktywne zagrożenie i państwo musi być w stanie się obronić. Oczywiście, że najpierw walczyć będą żołnierze zawodowi, ale w razie W państwo MUSI, tak samo jak państwo ukraińskie, mobilizować obywateli. Te ćwiczenia to MINIMUM przygotowania, na które NIE BĘDZIE czasu, kiedy wybije, tfu-tfu-odpukać, godzina.

Po prostu się boicie. Boicie się wyjść z domu do ludzi, być może wstydzicie się, że jesteście słabi fizycznie, grubi, bez kondycji. Być może boicie się tego co może was tam czekać, gnębicieli, ciemiężców, ale to przeszłość, to po prostu WF przez kilka dni.

Te #!$%@? o bronieniu państwa, które nic wam nie daje, o pisie, lewicy, o swoich prawach, o jednoosobowej działalności gospodarczej, o byciu jedynym żywicielem rodziny. Patrzę na to wszystko i pojawia się na mojej twarzy uśmiech pomieszany z zażenowaniem. Teraz #wolski jest szkalowany za kilka słów prawdy. Jesteście księżniczki, lenie, leszcze, mocni w gębie, elita internetu, która czuje się lepsza od innych. Śmialiście się z mobików w Rosji i braku protestów przed poborem? Czekam aż wy wyjdziecie, pokażcie mi tę siłę.

Pojawiły się też głosy o tym, że państwo powinno zachęcać do bycia żołnierzem konkretnymi pieniędzmi. Zgadzam się z tym całkowicie, ale to NICZEGO NIE ZMIENIA. Nawet, gdybyśmy mieli już w tej chwili 300 tysięcy aktywnych żołnierzy to rezerwiści byli, są i będą potrzebni nie tylko do kopania okopów, ale do bycia czymś więcej niż tylko ciepłym kluskiem, do bycia użytecznym, kiedy będzie taka potrzeba.

Gardzę waszym zachowaniem. Dzieci w ciałach dorosłych osób. #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 105
@prezesstargard: Ale to gadanie o elektoracie to jest potężne XD. Czyli co będziesz bronił kraju tylko wtedy jak będzie rządziła partia na którą głosowałeś? Nie wiem czy wiesz, ale wszystkie partie głosowały za tą ustawą.
@Redicle: Można jeszcze dodać, że bez przymusowego poboru przez ostatnie naście lat, Ukraina nie byłaby w stanie się obronić. Czyli mamy dwie opcje, albo

1. popierasz przymusowy pobór, albo
2. uważasz, że rosja powinna na Ukrainie wygrać, a także w razie "w" powinna wygrać w Polsce.

Trzeciej opcji po prostu nie ma, nie w sytuacji, gdy nie możemy na zbrojenia wydać tyle co USA, a naszym głównym zagrożeniem jest rosja. Albo
@Redicle Jestem przedsiębiorcą i to byłby piach w tryby mojej młodej firmy, ale zasadniczo zgadzam się - są rzeczy ważne i ważniejsze.

Tak, rozumiem z czym to się wiąże. Tak, zdaję sobie sprawę że to ogranicznie części mojej wolności. Nie, nie jestem rządowym trolem, co widać po moich shitpostach tutaj x lat wstecz.

Ale w sumie czego innego spodziewałeś się na portalu dla neetów, których przerasta spojrzenie w oczy ekspedientce w żabce?
@Redicle wybiło szambo ilu debili żyje z nami. Boją się onsrańce, a za chwilę piszą, że do ruskich by strzelali. Piszą, że państwo ich okrada to oni nic mu nie są winni. To zwykłe szmaty bez wartości, nie mają za grosz wdzięczności do tradycji, historii, przodków. Mają #!$%@?, czy ich dzieci, wnuki będą kiedyś mówiły po polsku czy nie. Będą im gwałcić ich kobiety, bić kumpla to odwrócą głowę i będą udawać,
@Redicle:


Kolejny sprany łeb, który nie pojmuje, że nie można pod karą więzienia zmuszać człowieka do trzymania broni i uczenia się zabijać. Wolność osobista to zbyt abstrakcyjne pojęcie dla takiego farfocla, pieprzy coś o życiu w ułudzie, a sam dokłada cegiełkę do nieludzkiego systemu, gdzie człowiek, a konkretnie mężczyzna staje się tylko narzędziem.

@bo-banley: Twoja "wolność osobista" kończy się tam, gdzie zaczyna się moja - a moja to też kwestia
@Redicle: dobrowolna służba coś nie żarła to teraz będzie żarła przymusowa.
Wojna w Ukrainie pokazuje, że nie mięso armatnie się liczy a wyposażenie, taktyka i "duży sąsiad", który pomaga.

Wyobrażasz sobie, że kończysz studia, zakładasz rodzinę, masz pracę i zobowiązania i nagle ktoś wjeżdża z pismem, że nara 90 dni poza domem?

Nic dobrego z tego nie wyniknie. Takie rzeczy wprowadza się systemowo, chociażby w trakcie studiów (weekendowo i 2 tygodnie
@Redicle:

Gardzę waszym zachowaniem. Dzieci w ciałach dorosłych osób.

A ja gardzę Twoim podejściem. Mężczyźni to nie kawał mięsa, tylko ludzie, z wolną wolą. I nikt nie ma prawa im tej wolnej woli odbierać, a już w szczególności rząd, który nam tylko rzuca kłody pod nogi. W tym chorym kraju kobiety są w gównie do pasa, a wy mężczyźni jesteście w gównie po uszy. Pobór powinien być dobrowolny, a nie przymusowy