Wpis z mikrobloga

Również nie chcę iść na te ćwiczenia, ale nie wymyślam takich zabawnych fikołków jak większość wykopanych czy wyplusowanych w gorące. Wydaje mi się, że niektórzy z was żyli w jakiejś ułudzie. Jest kraj, obok jest zagrożenie, aktywne zagrożenie i państwo musi być w stanie się obronić. Oczywiście, że najpierw walczyć będą żołnierze zawodowi, ale w razie W państwo MUSI, tak samo jak państwo ukraińskie, mobilizować obywateli. Te ćwiczenia to MINIMUM przygotowania, na które NIE BĘDZIE czasu, kiedy wybije, tfu-tfu-odpukać, godzina.

Po prostu się boicie. Boicie się wyjść z domu do ludzi, być może wstydzicie się, że jesteście słabi fizycznie, grubi, bez kondycji. Być może boicie się tego co może was tam czekać, gnębicieli, ciemiężców, ale to przeszłość, to po prostu WF przez kilka dni.

Te #!$%@? o bronieniu państwa, które nic wam nie daje, o pisie, lewicy, o swoich prawach, o jednoosobowej działalności gospodarczej, o byciu jedynym żywicielem rodziny. Patrzę na to wszystko i pojawia się na mojej twarzy uśmiech pomieszany z zażenowaniem. Teraz #wolski jest szkalowany za kilka słów prawdy. Jesteście księżniczki, lenie, leszcze, mocni w gębie, elita internetu, która czuje się lepsza od innych. Śmialiście się z mobików w Rosji i braku protestów przed poborem? Czekam aż wy wyjdziecie, pokażcie mi tę siłę.

Pojawiły się też głosy o tym, że państwo powinno zachęcać do bycia żołnierzem konkretnymi pieniędzmi. Zgadzam się z tym całkowicie, ale to NICZEGO NIE ZMIENIA. Nawet, gdybyśmy mieli już w tej chwili 300 tysięcy aktywnych żołnierzy to rezerwiści byli, są i będą potrzebni nie tylko do kopania okopów, ale do bycia czymś więcej niż tylko ciepłym kluskiem, do bycia użytecznym, kiedy będzie taka potrzeba.

Gardzę waszym zachowaniem. Dzieci w ciałach dorosłych osób. #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 105
Po prostu się boicie. Boicie się wyjść z domu do ludzi


@Redicle: czyli jakbym ci powiedział, że nie chcę tracić nierekompensowanych kilkudziesięciu tysięcy złotych przez obowiązkowe 30 dni które gówno dadzą i kończą się obowiązkową przysięgą której nie mam najmniejszej ochoty składać to "patrzysz z zażenowaniem"? Chcesz jakoś rozwinąć temat?

@Redicle: Tak, boimy się. No i co z tego? Nie zrobisz z niewolnika pracownika. Nie zrobisz z kogoś lękowego żołnierza. Jeśli wyzwiska pomogą ci być lepszym żołnierzom i lepiej bronić kraju to na zdrowie. Jeśli wyzywasz dla wyzywania, albo myślisz, że wyzwiska zmuszą kogoś do bycia żołnierzem no to nie da rady. Przeciwnie, pomyśli taki człowiek że ma bronić z kraju z jakimś niewychowanym patusem, to może lepiej do wroga iść
@Redicle: A ja uważam fakt, ze mając 4 dychy na karku, cały czas jestem uważany przez wielu za duże dziecko, jako zaletę.

Zarabiam dużo, mam rodzine, dzieciaki mnie właśnie za to lubią, dlaczego miałbym się wstydzić tego, ze zachowałem radość z życia i nie wydoroślałem?

Bo co, ktoś nie nazwie mnie prawdziwym mężczyznom? Mam to w dupie, nie potrzebuje orderu prawdziwego faceta, jak moja córka chce mi umalować paznokcie to to
@Redicle: Popatrz opinie osób ogarniętych w kwestiach militarnych np. pod tym tagiem był wywiad z kolesiem z gromu który brał udział w prawdziwych misjach wojskowych. On powiedział wprost, że nie zrobisz żołnierza w 30 dni kogokolwiek kto nie miał z wojskiem nic wspólnego, zwłaszcza że ta osoba nie ma ochoty ość do wojska. I każdy wspomina że po pierwsze rząd powinien ogarnąć ogarnąć wojsko tak by jak najwięcej chętnych mogło pójść
@Redicle: "bycia czymś więcej niż tylko ciepłym kluskiem, do bycia użytecznym, kiedy będzie taka potrzeba."

Ale dlaczego ja mam być użytecznym dla tego chlewu obsranego gównem? Co ten chlew mi daję, żebym ja cokolwiek był mu winien? Zabiera tyle pieniędzy, nie daje praktycznie nic w zamian. Za te afery? Za te kradzieże elit? Że robią z ludzi debili na każdym kroku? Za to mam walczyć? Bądźmy poważni, nie oddałbym pół kropli