Wpis z mikrobloga

Chyba znalazłem wreszcie sensowne mieszkanie dla rodziców. Jak negocjowaliście cenę, Mireczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja po prostu wymieniałem to, co było moim zdaniem wadą i wskazywałem, że mieszkania na innej ścianie budynku (w tej samej cenie z metra) są ich pozbawione (np. okno na tory kolejowe), ergo powinny być tańsze, ale dostawalem max 3-5% rabatu, a to mnie nie satysfakcjonowało. Dajcie rady.

Pasti pisał, że BAŃKA PYNKŁA MIESZKANIA ROZDAJO ale niestety nic mi z tego nie wychodzi w praktyce, żaden z dewów mi -100k do ceny nie zaoferował. Nawet z miejsca postojowego za obowiązkowe 40k nie chcą zejść. Takie wyglądają mądrości pastiego w praktyce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Rynek pierwotny w Warszawie.

@pastaowujkufoliarzu daj rady jak gadać z tymi wyrwigroszami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 21
@TypowyZakolak: Myślę, że rozmawiać dalej tak jak to robisz, przekonywać racjonalnie porównując do innych lokali, do lokalnego rynku. Ale nie przesadzać też za bardzo w wyliczaniu wad, bo to irytuje. Druga strona też nie chce się poczuć tak jakbyś im robił łaskę, że w ogóle kupisz takie "fatalne" mieszkanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przynajmniej tak bym rozmawiał z małym dewem który decyduje o sprzedaży własnych lokali.

Nie
@TypowyZakolak: dobrze przygotuj się do tej rozmowy. Będzie ci potrzebny komplet dokumentów/informacji:
- screeny z olxdata
- wykresy FRA
- artykuły że w USA i Niemczech już jebło
- dane o udzielonych kredytach w tym kwartale
- dane o rekordowej podaży i ilości pustostanów w Warszawie

Na końcu zacytuj jeroma powella ze to polityka niskich stóp napompowała im te ceny i muszą zejść. Tymbardziej że według niektórych na tym portalu ceny
@TypowyZakolak: jest dobrze! Budynek z silikatu. Przez ściany działowe niczego nie słychać, choć pomaga też to, że jest to mieszkanie narożne.

Gorzej ze stropami. Niektóre dźwięki niestety się niosą. Niezidentyfikowałem jeszcze co jest źródłem tego dźwięku od sąsiada z góry. Brzmi jak metalowa kulka spadająca na podłogę. Zdarza się tylko za dnia w godzinach popołudniowych.