Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak wygląda dyscyplinowanie takiego całkiem silnego szympansa gdy zaczyna odwalać krzywe akcje typu skakanie po meblach/zrzucanie talerzy/za dużo siły lub zębów w trakcie zabawy.


@PfefferWerfer: Oglądałem kiedyś o tym program i generalnie dorosłe szympansy są dość mocno agresywne i nawet jeśli były wychowywane wśród ludzi, to w dorosłości mogą atakować. A dorosły szympans to nie taka mała, słodka małpka, jakie nieraz widać w TV, a mogą osiągać i po 70kg.
@aksal89: No i mają dość spore kły, są silniejsze od ludzi (kiedyś czytałem że ewolucyjnie można pójść albo w precyzję ruchu jak ludzie i wtedy jesteś słabszy pod względem maksymalnego impulsu jaki możesz wysłać do mięśnia albo iść w niską precyzję, ale za to mieć większą brutalną siłę. Homo sapiens poszedł w precyzję, szympans w siłę)
PfefferWerfer - @aksal89: No i mają dość spore kły, są silniejsze od ludzi (kiedyś cz...

źródło: comment_16704019139zMyQgudLrGHKYeHQFWzyq.jpg

Pobierz
@PfefferWerfer: Tylko że istnieją dwa rodzaje szympansów. Ten z gifa to szympans Bonobo. Jest łagodny i mniejszy od tego, którego dałeś na zdjęciu. To szympans zwyczajny, który charakteryzuje się większymi gabarytami, siłą i agresją. Zabija dla zabawy (dokładnie jak homo sapiens). Władze Etiopii mają nawet specjalną kampanie informacyjną, przestrzegającą przed udamawianiem tych drugich i rekomenduje trzymanie tylko szympansów Bonobo.
@cheeseandonion: @PfefferWerfer: Dopóki mały to fajnie, a potem będzie tak jak z ta babką co ją szympans zaatakował.

Kobieta w stanie krytycznym trafiła do szpitala, gdzie spędziła ponad siedem godzin na stole operacyjnym. Po trzech dniach została przetransportowana do specjalistycznej kliniki w Cleveland, gdzie przez kolejne 15 miesięcy walczyła o życie i powrót do zdrowia. Straciła powieki, nos i wargi, doznała uszkodzeń mózgu. Travis oderwał jej również obie dłonie i
@cheeseandonion: Ciekawe jak wygląda dyscyplinowanie takiego całkiem silnego szympansa gdy zaczyna odwalać krzywe akcje typu skakanie po meblach/zrzucanie talerzy/za dużo siły lub zębów w trakcie zabawy.


@PfefferWerfer: Małpy chyba mogą luźno być z ludźmi do 1 roku czy 2. Potem są separowane bo są agresywne i bardzo silne. Kiedyś trafiłem na dokument na tem temat.