Wpis z mikrobloga

Wy nie rozumiecie całej sytuacji. Wezwania na ćwiczenia wojskowe muszą się odbywać.

1. Żołnierzy, którzy przyszli do woja z własnej woli jest za mało w przypadku potrzeby obrony Państwa Polskiego. Potrzeba wyszkolić cywili w razie kryzysu. Od tak NATO nam nie da rady sypnąć pomocą w razie konieczności.
2. To tylko miesiąc czasu. Nie zabierają was tam na rok. Ja wiem, że wszyscy tutaj są prezesami wielkich firm, ale powiedzmy sobie szczerze: nie ma ludzi niezastąpionych. A co by się stało jakbyś nagle złamał obie ręce i nie mógł pisać na komputerze albo wyszła jakaś inna choroba? Życie jest życiem, nigdy nie będzie idealnie.
3. Wszystkich nie pobiorą, bo nie ma na tyle miejsca, szkoleniowców i sprzętu.
4. Nie możesz mieć od tak w dupie obrony państwa. Ruski najadą, to chcesz tak po prostu oddać wszystko? Może niech się Ukraińcy poddadzą, bo szkoda walczyć z Rosją. Niech im zabiorą wszystko. Wygodnie wyjadą do Europy, zostawiając swoje domy i gituwa ( ͡ ͜ʖ ͡)
5. Kręcenie wora możecie sobie darować. Obecnie są zupełnie inne realia. Żadnej patologi i przemocy tam nie ma, bo zaraz to wychodzi i dowódcy mają #!$%@?.
6. Nie uważam, że to co się dzieje jest dobre dla poszczególnych obywateli, bo jest to pewnego rodzaju wyrzeczenie. Jednakże jest to konieczne dla ogółu społeczeństwa. Trochę głupio, że obecnie rząd ma w dupie nas wszystkich, ale jak się wam tutaj nie podoba, to nie musicie czekać na pobór. Możecie wyjechać za granicę już teraz.

Pozdro.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #gruparatowaniapoziomu
  • 243
via Wykop Mobilny (Android)
  • 123
@bartosz325: ot tak, nie od tak.
4. Właśnie po to jest NATO żebym mógł mieć takie rzeczy w dupie. I po to jest UE, żebym mógł się czuć jej obywatelem i nie musiał stawać w szeregu wojskowym. Pożytku ze mnie i tak żadnego, a profesjonalne NATOwskie wojsko powinno sobie poradzić z każdą sytuacją. A jeśli nawet ich sytuacja przerasta, to tym bardziej powinienem #!$%@?, bo tu nie ma już czego bronić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@bartosz325: 1 - no to przecież można zachęcać ludzi do służby zawodowej
2 - ja po prostu nie chce siedzieć miesiąc gdzieś tam robiąc to, czego nie chcę, jak złamie sobie obie ręce to będę siedział u siebie w domu i oglądał telewizję.
3 - xd
4 - jak najadą ruski to mam nadzieję, że bronić kraju będą osoby kompetentne, a nie takie, które miały miesiąc szkolenia.
5 - no pewnie
Wojsko Polskie to beton, w większości to banda bezmózgich trepów, którzy bardzo chętnie będą się wyżywać na słabszych ludziach z poboru. Dowódcy też.


@Agemaker: IDZD, to już dawno jest nieaktualne.

@bartosz325: opie, jasne, wszystkie twoje argumenty są zrozumiałe, ale było multum możliwości jak lepiej to rozwiązać to wybrali najgorszą.

1. Na #!$%@? ta przysięga? To prawda, czy mit?
2. Miesiąc ćwiczeń to jest W #!$%@? zbyt krótko, zamiast zrobić krótsze