Wpis z mikrobloga

Wy nie rozumiecie całej sytuacji. Wezwania na ćwiczenia wojskowe muszą się odbywać.

1. Żołnierzy, którzy przyszli do woja z własnej woli jest za mało w przypadku potrzeby obrony Państwa Polskiego. Potrzeba wyszkolić cywili w razie kryzysu. Od tak NATO nam nie da rady sypnąć pomocą w razie konieczności.
2. To tylko miesiąc czasu. Nie zabierają was tam na rok. Ja wiem, że wszyscy tutaj są prezesami wielkich firm, ale powiedzmy sobie szczerze: nie ma ludzi niezastąpionych. A co by się stało jakbyś nagle złamał obie ręce i nie mógł pisać na komputerze albo wyszła jakaś inna choroba? Życie jest życiem, nigdy nie będzie idealnie.
3. Wszystkich nie pobiorą, bo nie ma na tyle miejsca, szkoleniowców i sprzętu.
4. Nie możesz mieć od tak w dupie obrony państwa. Ruski najadą, to chcesz tak po prostu oddać wszystko? Może niech się Ukraińcy poddadzą, bo szkoda walczyć z Rosją. Niech im zabiorą wszystko. Wygodnie wyjadą do Europy, zostawiając swoje domy i gituwa ( ͡ ͜ʖ ͡)
5. Kręcenie wora możecie sobie darować. Obecnie są zupełnie inne realia. Żadnej patologi i przemocy tam nie ma, bo zaraz to wychodzi i dowódcy mają #!$%@?.
6. Nie uważam, że to co się dzieje jest dobre dla poszczególnych obywateli, bo jest to pewnego rodzaju wyrzeczenie. Jednakże jest to konieczne dla ogółu społeczeństwa. Trochę głupio, że obecnie rząd ma w dupie nas wszystkich, ale jak się wam tutaj nie podoba, to nie musicie czekać na pobór. Możecie wyjechać za granicę już teraz.

Pozdro.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #gruparatowaniapoziomu
  • 243
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 31
@bartosz325 żyjesz w jakimś dziwnym świecie i masz chore wyobrażenia. Nikt nie chce tracić czasu, życia czy zdrowia (też psychicznego) na fanaberie karakana i jego lizusów
  • Odpowiedz
2. To tylko miesiąc czasu. Nie zabierają was tam na rok. Ja wiem, że wszyscy tutaj są prezesami wielkich firm, ale powiedzmy sobie szczerze: nie ma ludzi niezastąpionych. A co by się stało jakbyś nagle złamał obie ręce i nie mógł pisać na komputerze albo wyszła jakaś inna choroba? Życie jest życiem, nigdy nie będzie idealnie.


@bartosz325: To idź zamiast pisać wysrywy w internecie.

wypadki, choroby to nie to samo co planowane zabranie z dupy człowiekowi 33 dni na szkolenia. Większość tych prezesów doszło do tego "prezesowania" za pomocą pewnych wyrzeczeń, co najmniej tych czasowych, nie po to chłop staje się prezesem a nie człowiekiem w fabryce smrodu, żeby od tak na 33 dni uciekać. Większość ludzi na kontraktach / swoich firmach nie spędziła nawet 26 dni w roku które na umowie o pracę należą
  • Odpowiedz
@bartosz325: A ja tam czekam na kwity, miesiąc poza moim kołchozem spędzony na rzeczach, które robię w wolnym czasie (strzelectwo, bieganie), do tego może opcja na nauczenie się czegoś nowego brzmi jak super fun, szkoda tylko, że nie wyrównują pensji, np z tego, co zarobili złodzieje z Orlenu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale wykopki ból dupy bo hurr durr wolność zabierajo ( ͡°(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bartosz325: co to znaczy, że ot tak NATO nie da rady pomoc? 50k żołnierzy wsiądzie w Rosji do pociągu widmo i wysiądą w Warszawie? Pelnoskalowy atak wymaga ogromu przygotowań, które łatwo obserwować w obecnych czasach
  • Odpowiedz
Pamiętam jak ludzie płakali, że ich stopy bolą od wojskowych butów albo że deszczyk z nieba kapie.


@bartosz325: ale mnie stać na wygodne buty, to że wojska nie stać to problem wojska a nie ludzi którzy nie lubią nosić obcierających butów.

Trzeba być twardym a nie miętkim


@bartosz325: nic nie trzeba niewolniku.
  • Odpowiedz
@bartosz325: Odniosę się tylko do 5 bo już nie mogę słuchać tych bzdur

ad. 5

Tak, nie ma dziś fali w wojsku. A wiesz dlaczego? Bo tam siedzą ludzie którzy są tam z własnej, nieprzymuszonej woli. Jeśli wrócić do poboru, czy jakichś ćwiczeń, które są poborem zakamuflowanym, to w końcu pojawią się przypadki znęcania. Okej, wiadomo że pewnie metody przeciwdziałania w dzisiejszych czasach pewnie jest lepsze niż w PRL czy
  • Odpowiedz
uważam osobiście że powinieneś płacić wyższe podatki skoro nie chcesz nic dać od siebie


@Ulic_Qel_Droma: XD a czym jest właśnie płacenie podatków jak nie "dawaniem od siebie"?!
  • Odpowiedz
@bartosz325: dla ogółu społeczeństwa również bardzo ważne jest aby kobiety rodziły dzieci i aby nie robiły aborcji, i co kobiet nie można zmuszać do rodzenia (w normalnych krajach) ale mężczyzn można łatwą ręką rzucić do wojska. Dużo osób nie ma o co walczyć w tym kraju.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@bartosz325: >Nie możesz mieć od tak w dupie obrony państwa

Owszem, mogę. Z chwilą kiedy "połączono" wszystkie kraje Unii Europejskiej przestałem patrzeć na każdy kraj jako coś swojego, własnego, z czego trzeba być zawsze dumnym i pilnować aby nikt nikomu niczego nie #!$%@?ł. Jak pojedziesz z Polski do Czech, hiszpanii czy niemiec, to jest tam dokładnie ta sama ziemia, niebo i budynki... - owszem, w trochę innym dizajnie i sposób
  • Odpowiedz
@bartosz325 4. Mogę, mężczyźni którzy są w moim życiu obecni też mogą. Jeśli rządzący doprowadzili do stanu, w którym obywatele nienawidzą państwa i nie chcą za nie walczyć, to niech ginie. Taka jest kolej rzeczy, w przeciwnym razie to niewolnictwo i bardzo dziwi mnie, że ktoś może tego nie rozumieć.
  • Odpowiedz