Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: Dobrym miejscem na centra biznesowe są okolice lotniska, i w takim miejscu w Warszawie powinno ono powstać. Co do jego lokowania w innym miejscu - spójż na Paryż gdzie La Defence jest bardzo oddalone od 'centrum'.

Pojawia się też ogólne pytanie jak budować - ściśle. Nie oszukujmy się że postawienie 20x czy 50x wieżowców rozwiązuje jakiekolwiek problemy bo to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb. W temacie Holandii to z
Zabudowę nawiązującą do historii miasta która podkreśla jego charakter zamiast naśladować przykłady z innych miejsc.


@Cypherspeed: To jest dopiero bezguście, żeby w miejscu, gdzie nie ma historycznej zabudowy stawiać historyzującą xd

Warszawa jest jednym z bardziej uwieżowcowanych miast Europy. Taki jej nowoczesny sznyt i niech dalej rośnie. Tym bardziej że nie cierpi na tym dawna zabudowa, a najczęściej wielka płyta. Niestety tak się losu koleje ułożyły, że w większości Warszawy nie
@astri: myślałem że górne zdjęcie to jest jakiś 2010, no może 2012 xD ale racja, pamiętam że jak niedawno byłem w stolicy po paru latach przerwy to byłem oczarowany ()
@Cypherspeed właśnie to wieżowce nawiązują do historii miasta. od początku XX wieku stawiano 9 piętrowe kamienice, pierwszy "wieżowiec" powstał w 1906 roku(PAST), w latach trzydziestych Prudential (zwany niebotykiem) i w końcu PKiN.
PS. Zabawne jest że najwięcej o tym czego nie powinno być w Warszawie mają do powiedzenia ludzie którzy w Wwa nie mieszkają xD ja jak jestem w 3miescie to nie gadam że coś powinno wyglądać inaczej bo ja wiem lepiej.
Dobrym miejscem na centra biznesowe są okolice lotniska, i w takim miejscu w Warszawie powinno ono powstać. Co do jego lokowania w innym miejscu - spójż na Paryż gdzie La Defence jest bardzo oddalone od 'centrum'.


@Cypherspeed: no ok, moze to ma sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pojawia się też ogólne pytanie jak budować - ściśle. Nie oszukujmy się że postawienie 20x czy 50x wieżowców rozwiązuje jakiekolwiek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Cypherspeed: mówisz więc że centrum Warszawy widzisz jak wyspę w historycznym centrum miasta z historyczna zabudową? Zresztą - wyspa spichrzow to hotele, restauracje a nie miejsce do pracy, a w Warszawie potrzebne są dobrze skomunikowane, zebrane w jednym miejscu SETKI TYSIĘCY m2 powierzchni biurowej.
Twój pomysł wynika z braku zrozumienia potrzeby która stała za tym miejscem.