Wpis z mikrobloga

Nataliści dlaczego nie komentujecie postów w których ktoś się żali że mu źle w życiu na tagu #antynatalizm

Przecież twierdzicie ze życie jest fajne i większość ludzi jest zadowolona z życia więc przy takich postach macie pole do popisu w udowodnieniu tego

Prawda jest taka że jesteście mistrzami teorii:

Szkoła fajna
Praca fajna
Życie fajne

Ale jak przychodzi do rozwiązywania konkretnych problemow to macie jedna odpowiedź: takie jest życie

Trzeba chodzić do szkoły bo takie jest życie
Trzeba pracować bo takie jest życie
Trzeba chorować bo takie jest życie...
  • 28
@ciemnienie czyli jak uważasz że coś chcesz skomentować bo antynatalizm Cie kuje w oczy to nagle nie pilnujesz swojego podwórka i się udzielasz

Ale jak trzeba rozwiązać czyjeś problemy to już sobie swojego podwórka pilnujesz.

Zresztą ten Twój komentarz to jest Twoje samozaoranie po raz 2137

Często pierniczysz głupoty ze życie jest super ale jak komuś jest źle to to mówisz ch/@*j mnie to obchodzi

Jesteś żałosna
@ciemnienie czy decydujesz o tym do jakiej szkoły pójdzie Twoje dziecko ?

Czy decydujesz w co się ubierze?
Czy decydujesz na co wyda pieniądze

Czy może dziecko to nie jest inny człowiek? Natalisci chętnie uważają dziecko jako swoją własność
@galek: wut? Komentowanie na otwartym forum wpisów ludzi, którzy ewidentnie szukają rozmowy (bo dodają wpisy na otwartym forum), zadają pytania, to wkręcanie się w cudze sprawy?
Kurde, jak nie jesteś otwarty na inne opinie i tak mocno naruszają one twój światopogląd, to pisz do zeszytu i zamykaj go w szufladzie.

Moje dziecko jest nieletnie i nie jest w stanie samodzielnie podejmować większości decyzji. To chyba jasne. W co się ubierze to
@galek: Jak chodzi o szkołę to teoretycznie powinna być dobrym miejscem dla każdego - możesz się tam pouczyć, możesz poznać ciekawych ludzi, możesz też rozwijać jakieś swoje zainteresowania takie wykraczające poza program nauczania, bo bywają jakieś kółka fotograficzne, filmowe, zajęcia ze sztuk walk. Niestety, ale tak nie jest i to głównie przez nauczycieli, bo nie reagują jak jakiś dzieciak jest wycofany, jak kogoś gnębią i to od nich zależy jakie powstają
@galek: może i szuka, ale ja nie mam obowiązku mu odpowiadać. Nie odpowiadam za jego problemy i nie muszę ich rozwiązywać


@ciemnienie: ale jak masz się dowalać do każdej wypowiedzi potępiającej idee rozpłodu to już jest w porządku? Albo czujesz się osobiście atakowana kiedy ktoś krytykuje natalizm, albo w Twojej logice jest jakaś gigantyczna dziura albo jest też trzecia opcja, o którą bym Cię tu prosił, bo pragnę zrozumieć.
@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: dowalać? To jest rozmowa. Zwykle odpowiadam na pytanie, jak coś wygląda z mojej perspektywy, innej niż antynatalustyczna. Ewentualnie sprzeciwiam się hejtowaniu i pomysłom w stylu przymusową sterylizacja.

Już mówiłam, że jeśli nie możesz znieść czyjejś odmiennej perspektywy, to nie ujawniaj swoich poglądów w miejscu gdzie każdy może się wypowiedzieć (jest też czarna lista).

Nie czuje się osobiście atakowana bo ktoś uważa że nie chce mieć dzieci, bo cos tam. Czuję
@galek czy ty oczekujesz że ktoś inny niż ty sam rozwiąże twoje problemy?
Życie może być super mimo tego że pojawiają się problemy. Jedno nie wyklucza drugiego. To właśnie pokonywanie tych problemów jest najpiękniejsze.
@zwodek:

czy ty oczekujesz że ktoś inny niż ty sam rozwiąże twoje problemy?


Czy ty oczekujesz rozwiązywania narzuconych problemów przez kogoś, kto ich nie stworzył?

Życie może być super mimo tego że pojawiają się problemy


Tymczasowe odczuwanie ulgi z powodu rozwiązania problemu (zaspokojenia potrzeby) nie sprawia, że zjawisko życia staje się super.

To właśnie pokonywanie tych problemów jest najpiękniejsze.


Daruj sobie takie masochistyczne teksty.