Wpis z mikrobloga

@kamiloslav: Zaburzeniem czego? Korzystasz z naukowego zwrotu, więc rozwin mysl - tym bardziej, że nauka nie uznaje homoseksualnosci za chorobe, a Twój "argument" o lewackiej nauce jest kaleką, bo za chorobę nie uznaja tego rowniez instytucje z krajów jak Węgry, Chiny, czy Rosja.
  • Odpowiedz
ale uznawały


@zeMadafaka: Pod wpływem gównianych badań biorących chorych psychicznie i więźniów jako grupę badawcza XD

Z list chorób wykreślone nie z powodownaukowych a z powodu ideologicznych protestów i nacisków skrajych oszołomów ¯_(ツ)_/¯


Oczywiście, że z powodów naukowych - jednym z badań na podstawie którego APA podjęła decyzję było to:
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/0010440X71900320

Po co kłamiesz?
  • Odpowiedz
czyli rozumiem, ze kanibalizm rowniez nie jest wynaturzeniem i niekoniecznie musi byc zly


@iustus_ultimus: Wytłumaczę od początku:
1. Stwierdzono tu, że homoseksualność to wynaturzenie
2. Napisałem oczywistość - to bzdura, bo coś, co występuje w naturze nie może być wynaturzeniem
3. W odpowiedzi dostałem bełkot sugerujący, ze mówię, że naturalne znaczy dobre, gdy nic takiego nie twierdziłem, przeczę tylko bzdurom z punktu 1.

Zrozumiałeś?
  • Odpowiedz
@ziumbalapl:

Many psychologists have differing opinions about same-sex relationships. Some think that it is not healthy at all, some support it, and some cannot support it because of their own personal religious beliefs.[18] Due to lack of supporting data, as well as exponentially increasing pressure from gay rights advocates, the Board of Directors for the American Psychiatric Association voted to declassify homosexuality as a mental disorder from the DSM-II in 1973,
  • Odpowiedz
Napisane jak wół, że presja aktywistów przyczyniła się do wykreślenia z chorób


@zeMadafaka: Napisane jest, że również presja, a nie wyłącznie - chyba, że nie rozumiesz co znaczy "as well as". Presja była słuszna, gdyż badania na podstawie których homoseksualność została sklasyfikowana jako choroba były niemerytoryczne. Zapomniałeś też o kluczowym zdaniu:

There was no significant difference in the prevalence of neurotic disorders between homosexuals and heterosexuals.


A skoro tak, to dlaczego
  • Odpowiedz
w którym miejscu imputuje ci cokolwiek z punktu 3 stawiając znak równości między naturalne, a dobre? Problemy z czytaniem ze zrozumieniem to ty masz niestety i to poważne


@iustus_ultimus: W miejscu w którym zadajesz niepotrzebne pytanie, o tu:

czyli rozumiem, ze kanibalizm rowniez nie jest wynaturzeniem i niekoniecznie musi byc zly?


Nigdzie nie sugerowałem, że skoro coś jest naturalne to "niekoniecznie musi być złe" - każdy przypadek należy oceniać indywidualnie. Jeszcze
  • Odpowiedz