Wpis z mikrobloga

Z tymi zmianami łańcucha w rowerze to taka sama ściema jak ze zmianą oleju w samochodzie. Potrafiłem przejechać 600 tysięcy na jednym oleju, czasami coś dolewając i nic się nie działo, a mechanicy ściemniają żeby zmieniać co 10k km XD

Ładnie dajecie sie zrobić na wymianie rzeczy nie wymagających owej wymiany
czy kaseta czy przedni blat to kawał mocnego stopu metalu, który wytrzymuje ogromne napięcia i naprężenia.


@TypowyXD: to spróbuj go przeszlifować papierem ściernym. Zębatki się zużywają raczej dlatego że są szlifowane (brudnym łańcuchem) a nie dlatego że się uginają pod obciążeniem.

W sumie to czy tak częsta wymiana łańcuchów nie wyjdzie drożej od napędu ? Ważne by był nasmarowany jako tako.


@niebadzogrem: Standardowa procedura to: masz dwa albo trzy łańcuchy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@acars: gumowy pasek w aucie, który obraca się tysiące razy na minutę wytrzymuje kilkadziesiąt tysięcy kilometrów
Lancuszek rozrządu setki tysięcy
Łańcuch w pile tnie duże drzewa a trzciną zaledwie kołysze przez całe lata
Łańcuch w rowerze - proszę wymienić mnie po jednej przejażdżce bo w sumie to nie wiem czemu
@acars: wtt festiwal rowerzystów letniskowych ważących po 50 kg co to na rowerze jadą po bułki albo na lody przez park raz w tygodniu i wielcy znawcy co w swojej wyobraźni robią 10000000km

jak ktoś jeździ intensywnie, to nie ma bata żeby mu łańcuch jeden wytrzymał na 15k km, no chyba że ktoś ma przerzutki w piaście, albo kasete 6 rzędową, gdzie łańcuch jeszcze jest w miare masywnie wykonany.
Łańcuch w rowerze - proszę wymienić mnie po jednej przejażdżce bo w sumie to nie wiem czemu


@Shatter: z przykładów które podałeś łańcuch w rowerze jako jedyny pracuje przez większość swojego życia mocno przekoszony
@TypowyXD: ja w tribanie 500, po 6 latach dopiero wymieniłem kasetę, bo jechałem teraz w alpy i już dawała sygnał do zmiany... myślę, że spokojnie 18kkm zrobił rower i ma nawet ori dętki xdddd
@acars: o napęd trzeba dbać. Nie ryć zębatek przerzucaniem w jezdzie pod górę, czyścić i smarować. Łańcuch wypada zmienić, gdy jest tak rozciągnięty, że wrzucanie niektórych przełożeń sprawia problem i regulacja nie pomaga. Ale nie trzeba, jesli to nie przeszkadza.