Wpis z mikrobloga

W sumie to czy tak częsta wymiana łańcuchów nie wyjdzie drożej od napędu ? Ważne by był nasmarowany jako tako.
Jak napęd pójdzie albo łańcuch się zerwie to można zmienić :D
Wszystko zależy od roweru, warunków, stylu jazdy,
Mi w szosie łańcuch starcza na 3-4k km. Cały napęd nawet do 20k km. Obecnie mam na kasecie zrobione 13k km i napęd (Shimano 105) działa jak nowy.
W MTB napęd (XT) pada po 5-6k km, łańcuch naciąga się po 1000 km.
W gravelu na kasecie (Shimano 105) 12k km, ale zęby już zjechane na blatach i na kasecie. Póki nic nie przeskakuje, to nie
@acars sama prawda. Zanim pół roku temu nie wymieniałem napędu i nie zacząłem się interesować całym tematem to na jednym łańcuchu śmigalem od 2013 roku. Przesmarowałem go kilka razy pomijając takie oczywiste bzdury jak jakiekolwiek czyszczenie przed. Teraz człowiek się naczytal, kupił przymiar droższy niż w miarę dobry łańcuch i po 1400 km znowu trzeba zmieniać łańcuch :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaspil: @acars: @Radysh:
Ja już zrobiłem z 1500 na łańcuchu stx shimano z resztą osprzedu deore i nic się nie wyciągnął, na kasecie nie widać w ogóle zużycia. O ile ktos nie wrzuca łańcucha do piachu i nie smaruje to będzie wszystko git.
@acars: ja wymieniam cały napęd jak zacznie przeskakiwać. starcza gdzieś na 10K, teraz mało jeżdżę.... zębatki dwie w korbie, nowa kaseta, zębatki od przerzutki tylnej i łańcuch i po robocie. Nie są to wysokie koszta.

Obecny rower mam 12 lat. Napęd robiłem na razie raz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@acars: Te ściemy z wymienianiem rzeczy w urządzeniach to najlepszy patent na $$$$ u producentów.
Tak jak #!$%@? z wymianą pasty na procesorze co pół roku xD no #!$%@? w #!$%@? komputer ci #!$%@?, bo pasty nie zmienisz a w rzeczywistości procesor to mega wytrzymały komponent i na luzie przeżyje płytę główną czy zasilacz.

Albo że buty powinno się nosić pół roku i kupować nowe.

To tylko jedne z wielu przykładów
W toyocie jak po 5k przyjechałem na zmianę łańcucha to mnie wyśmiali, a w Mustangu przejechałem 50k i łańcucha nie zmieniałem.