Wpis z mikrobloga

Taa, widziałem dokumenty o tym co robili Koreańczykom, ale to było dawno temu.


@Minieri nie aż tak dawno, ofiary ich bestialstwa jeszcze żyją lub niedawno żyły. A do przeprosin i odszkodowań nigdy się bardzo nie kwapili
@Minieri Ty wiesz ze oni tak po sobie sprzątają bo od małego są nauczeni, że mają po sobie sprzątać i np. Nie ma sprzątaczek w szkole tylko sami zasuwaja i sprzątają kurz i resztę. To co się dziwić ze potem tak samo robią gdzieś indziej.
Ot chociażby są paskudnymi ksenofobami traktującymi innych z góry xD, szczególnie inne nacje z azjatyckiego rejonu w ich kulturze uznawane za gorsze. Już nawet nie mówię o Hindusach czy Chińczykach, bo wiadomo jacy oni są xD, ale im nawet Tajowie śmierdzą.


@Flypho: To trochę niesprawiedliwa ocena. Owszem, Japońce są mega hermetycznym narodem. Żyjemy w czasach kiedy w USA mamy do czynienia z segregacją rasową na uniwersytetach czy firmach (!!!!!), pisanie o
@Minieri: można chwalić za sprzątanie, ładny gest, jak było tsunami fukushima to też z pięknej strony się pokazali, ale jednocześnie ta dyscyplina i kultura ich niszczy. Dzietność na dnie, kult całkowitego poświęcenia się pracy, przewodzenie w ilości samobójstw, presji, hikikomori itd.


@cienki137: Odważne zarzuty.
Dzietnosc
Polska 1.39
Japonia 1.40

Liczba samobojstw rocznie:
Polska 5000 przy 38kk populacji
Japonia 20000 przy 125kk populacji
Pobierz
źródło: comment_1669234665fazvrYQgPf7X06HsErzp8k.jpg
@Mopek666
Pisząc że Japończycy są #!$%@? nie miałem na myśli że Holendrzy nie są. Też sa, choć moim zdaniem jednak mniej niż Japończycy. Przepraszam za takie niedoprecyzowanie i niesprawiedliwa ocenę.
@Minieri ponieważ nie ma ludzi idealnych, a już tym bardziej nacji, to japońce też mają kilka wad i sporo za uszami. Więc z tym szacunkiem to trzeba ostrożnie.
@Flypho: Zupełnie nie rozumiem potrzeby ironii. Na Holendrów wskazałem, ze względu na największy kontrast, ale niewiele dalej padają narody zachodu czy też naszego regionu. Japończycy po prostu nie udają, że są inni niż faktycznie są.
@Mopek666 Ironia pojawila się wobec twojego dziwacznego wręcz argumentu typu "ale Holendrzy też są #!$%@?, czemu nie powiesz nic złego o Holendrach?" XD. Nie rozumiem co mają Holendrzy do rozmowy o Japończykach i twoje wtrącenie wydało mi się zabawne.