Wpis z mikrobloga

Pamiętam że jak zaczynałem prace w księgowości to zapytałem się firmy na jakiej podstawie sprzedają systemy informatyczne mimo że spółka zajmuje się budowlanką oraz nie kupiła żadnego systemu informatycznego. To zaraz przyleciała moja szefowa i kazała nie odpierdzielać tylko księgować to co mi dajo.
A że poczułem się trochę poniżony przy pracownikach to zgłosiłem to do skarbówki.

Po pół roku jak zaczeła się kontrola to właściciel tej spółki spierdzielił do swojego kraju. Ciekawe czemu xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiegowosc #pracbaza
  • 102
Przy wyłudzaniu vat ofiarą jest Państwo a co za tym wszyscy my


@Yurakamisa: Akurat z wyłudzaniem VAT mam pewne obiekcje. Ale generalnie podatki to kradzież i nie mam ochoty bronić majątku złodzieja. No ale to kwestia jakichś tam przekonań - masz inne i to rozumiem.
Kompletnie jednak rozwaliła mnie kwestia tego, że zamiast się zwolnić #!$%@?łeś i to dlatego, że poczułeś się urażony. Ciekawe jakbyś postąpił, gdy zamiast #!$%@? dostałbyś pochwałę
@dobrowolskii: A mogę prąd odkupić od sąsiada? Czy może kapitan państwo zadbał, żeby doić swoich niewolników? Nie popieram kradzieży prądu, natomiast z wyżej wspomnianych przyczyn nie uważam tego procederu za coś etycznie złego
Ale generalnie podatki to kradzież i nie mam ochoty bronić majątku złodzieja.


@kuroszczur: Bez podatków nadal byśmy byli dzikusami mieszkajacymi w jaskiniach. Podatki są od momentu aż zaczełą się tworzyc jakaś społeczność.

Kompletnie jednak rozwaliła mnie kwestia tego, że zamiast się zwolnić #!$%@?łeś i to dlatego, że poczułeś się urażony. Ciekawe jakbyś postąpił, gdy zamiast #!$%@? dostałbyś pochwałę i podwyżkę.


@kuroszczur: No i tylko daltego to zrobiłem. Gdyby nie robili
Bez podatków nadal byśmy byli dzikusami mieszkajacymi w jaskiniach. Podatki są od momentu aż zaczełą się tworzyc jakaś społeczność.


@Yurakamisa: Rozumiem, że dzięki podatkom jako księgowy masz pracę, dlatego ich bronisz. Bo każde inne wyjaśnienie jest najzwyczajniej śmieszne. Coś w stylu "Ojczyznę trzeba kochać i szanować"
Rozumiem, że dzięki podatkom jako księgowy masz pracę, dlatego ich bronisz. Bo każde inne wyjaśnienie jest najzwyczajniej śmieszne. Coś w stylu "Ojczyznę trzeba kochać i szanować"


@kuroszczur: To była jakaś cywilizacja w historii człowieka w której nie było podatków xd Bez podatków nie ma rzeczy wspólnych zaczynając od kultury kończąc na drogach itp.
A księgowości nie mam zamiaru bronić bo i tak zmieniam swoją dziedzine pracy w finansach ( ͡°
Prowadziliśmy też spółkę która prowadziła najem 1-2 metrów kwadratowych w lokalach gastronomicznych płacąc po 1-10k.


@Yurakamisa: maszyny do gry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze lepiej było kiedyś ze stołami do bilarda, cymbergajami itp. To w ogóle nie było rozliczane ze skarbówką tylko wszystko pod ladą szło
@kuroszczur: Xd

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo, w którym nie ma podatków ani ceł. W znacznej mierze jest to możliwe dzięki dochodom ze sprzedaży ropy, ale eksploatowane w tym tempie złoża wyczerpią się za 10 lat.


Masz stare informacje w ZEA obowiązuje CIT i VAT (dodałeś artykuł z 2012 roku). Dodatkowo kraj ten utrzymywał się ropy wiec ciężko powiedzieć że stworzyłby na tym jakaś cywilizację. ( ͡° ͜ʖ ͡
maszyny do gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@galonim: Dokładnie. Mój brat pracował jako serwisant automatów jak jeszcze były legalne i w sumie jedynie kto tam zarabiał to jego firma (tutaj też trzeba dodać że zarabiała też mafia bo firma musiaa oddać pewną działkę za ochronę punktów i pracowników - jak jeden został okradziony to hajs znalazł się po tygodniu a złodzieja nie odnaleziono) oraz właściciel punktu. Bo
Samodzielne małe społeczeństwo jest nieefektywne


@Yurakamisa: Nie wiem skąd na to wpadłeś, bo to bzdura. Jedyne co jest nieefektywne to każda państwowa usługa. Nawet historia pokazuje jak małe, średniowieczne państewka niemieckie traktowały obywateli, jak wyglądały ewentualne starcia bitewne, a co się działo po powstaniu imperiów, ile ludzkich istnień pochłonęły. Potężna decentralizacja to jedyna droga do pozbycia się potęgi władzy.