Wpis z mikrobloga

Pamiętam że jak zaczynałem prace w księgowości to zapytałem się firmy na jakiej podstawie sprzedają systemy informatyczne mimo że spółka zajmuje się budowlanką oraz nie kupiła żadnego systemu informatycznego. To zaraz przyleciała moja szefowa i kazała nie odpierdzielać tylko księgować to co mi dajo.
A że poczułem się trochę poniżony przy pracownikach to zgłosiłem to do skarbówki.

Po pół roku jak zaczeła się kontrola to właściciel tej spółki spierdzielił do swojego kraju. Ciekawe czemu xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiegowosc #pracbaza
  • 102
A że poczułem się trochę poniżony przy pracownikach to zgłosiłem to do skarbówki.


@Yurakamisa: Płynie w Tobie prawdziwie polska krew!

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
-dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
-bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi
@kuroszczur: Wystarczyło powiedzieć na osobności że wszystko jest ok. Wtedy sie jeszcze wszystkiego uczyłem i słowo szefowej było dość ważne. Ale objechanie kogos przy pracownikach to zwykłe poniżanie pracownika. Nadal tak uważam. A to nie jedyny przekręt który prowadziło to biuro rachunkowe.
Prowadziliśmy też spółkę która prowadziła najem 1-2 metrów kwadratowych w lokalach gastronomicznych płacąc po 1-10k. A potem wbiła policja i zabrała nam wszystkie papiery ( ͡° ͜ʖ
@s---k: A jak Ci zakażą pić piwa jak w kraju trzeciego świata, to też pić nie będziesz?
@dobrowolskii: Problemem nie jest wyłudzający Vat, tylko konstrukcja systemu podatkowego. Równie dobrze powinno się zabijać grubasów, palaczy i pijaków, bo swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają kolektywną służbę zdrowia.
@dobrowolskii: Zabójstwo i kradzież to przestępstwa z OFIARAMI. Pamiętaj, że pędząc bimber dla siebie stajesz się również przestępcą. Jak ja (i nie tlyko, również Block czy Nozick) definiuję przestępstwo - łamanie tzw NAP. Tyle.
@kuroszczur: wyludzasz pieniadze robiac sztuczne transakcje, wystepujesz o zwrot vatu ktory CI sie nie nalezy. Ofiarami jest kazdy podatnik ktory w ten sposob traci szanse na lepsza opieke medyczna, chodnik pod domem itd. To sa grupy przestepcze, najczesciej z zagranicy ktore z premedytacja wyciagaja pieniadze z budzetow. Nie porownywalbym tego do tego ze sobie napedzisz bibmerku ktory wypijesz np sam.