Wpis z mikrobloga

Pamiętam że jak zaczynałem prace w księgowości to zapytałem się firmy na jakiej podstawie sprzedają systemy informatyczne mimo że spółka zajmuje się budowlanką oraz nie kupiła żadnego systemu informatycznego. To zaraz przyleciała moja szefowa i kazała nie odpierdzielać tylko księgować to co mi dajo.
A że poczułem się trochę poniżony przy pracownikach to zgłosiłem to do skarbówki.

Po pół roku jak zaczeła się kontrola to właściciel tej spółki spierdzielił do swojego kraju. Ciekawe czemu xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiegowosc #pracbaza
  • 102
  • Odpowiedz
po co wystawiać faktury jeśli do sprzedaży nie dochodzi? Wtedy musisz zapłacić więcej pit/cit i vatu - jaki mechanizm pozwala z tego odnosić korzyści?


@Przegrywek123: Wsztko się opiera na łańcuszku firm, Zwykle w pewnym momencie jedna z firm nie płaci vatu należnego. Ale to jest z tych bardziej prymitywnych. Nie znam się zbytnio na tym więc nie będę się jakoś bardzo rozpisywał.
  • Odpowiedz
na jakiej podstawie sprzedają systemy informatyczne mimo że spółka zajmuje się budowlanką oraz nie kupiła żadnego systemu informatycznego


@Yurakamisa: a wpadles przed tym donosem, ze spolka mogla ten system wytworzyc sama, raz, dziesiec lat temu i sprzedawac go bez kupowania czegokolwiek (gotowych bibliotek, modulow, templatek, co tam chcesz z komponentow) czy ponoszenia jakichkolwiek kosztow, nawet nie zatrudniajac zadnych programistow?

bo w sumie to sa setki jak nie tysiace spolek, ktore wlasnie
  • Odpowiedz
a wpadles przed tym donosem, ze spolka mogla ten system wytworzyc sama, raz, dziesiec lat temu i sprzedawac go bez kupowania czegokolwiek (gotowych bibliotek, modulow, templatek, co tam chcesz z komponentow) czy ponoszenia jakichkolwiek kosztow, nawet nie zatrudniajac zadnych programistow?


@dziekujemyzapraszamyponownie: To szybko musiała go stworzyć skoro spółka istniała 6 msc i zatrudniała tylko ukraińskich budowlańców ( ͡° ͜ʖ ͡°) I taki łatwy program szybko sprzedawać za
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: może być łańcuszek, czyli kilka firm odlicza sobie ten sam vat za jakąś usługę/towar, a na końcu firma krzak która powinna ten vat zapłacić, nie płaci, a zanim skarbówka się pokapuje to firmy krzak już nie ma.

Lewe faktury często są też wykorzystywane do wyciągania kasy z różnych dofinansowań czy funduszy. Przykładowo bierzesz dofinansowanie na informatyzacje domu kultury 20 koła. Za 2 koła kupujesz stronę internetową. Na 18 koła znajomy
  • Odpowiedz
@kuroszczur: @Orzeech: Problemem z waszymi leżącymi na pograniczu skrajnego kucyzmu i squatowej anarchii poglądami jest to, że rozpatrujecie państwo jako jakiś globalny, istniejący w izolacji byt, z którego tak po prostu można sobie zrezygnować bo przecież ludzie się zorganizują w hehe małe społeczności. Ale zapominacie, że wiek XVIII się skończył już parę chwil temu a świat zmienił w coś większego niż dwie wioski którymi może zarządzić starszyzna. Wasz ideał minimalizacji
  • Odpowiedz
palaczy (...), bo swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają kolektywną służbę zdrowia.


@kuroszczur:

Palacze to akurat utrzymują służbę zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
ładnie sobie was władza wyhodowała


@kuroszczur: tak, a potem prezydent mówi że nasza cnota narodowa jest krętactwo które na całym świecie uważane jest za wadę. I potem taki idzie i jeszcze płacze że politycy źli i kradną. A nie różnicie się od nich niczym poza tym że oni mają szansę której wy nie macie
  • Odpowiedz
@s---k:

Raz był taki złodziej - gwałciciel co łapał wszystkich jak leci i dzień w dzień ruchał wszystkich w dupe. Pewnego razu jednej ofierze udało się uciec temu złodziejowi - gwałcicielowi i przez pewien czas unikała ona ruchania w dupe, ukrywając się w swojej kryjówce.
Do czasu aż nie pojawił się jeden typ, który pokazał złodziejowi - gwałcicielowi, gdzie ukrywa się ofiara.
Ten typ to OP
  • Odpowiedz
Problemem z waszymi leżącymi na pograniczu skrajnego kucyzmu i squatowej anarchii poglądami jest to, że rozpatrujecie państwo jako jakiś globalny, istniejący w izolacji byt, z którego tak po prostu można sobie zrezygnować bo przecież ludzie się zorganizują w hehe małe społeczności.


@salad_fingers:

Nie ma co się produkować. Jakiś czas temu lewoskrętne wynalazki prowadziły ofensywę na wykopie i do pewnego momentu mieli identyczne poglądy z tym tutaj turbokucem. Wystarczy powklejać teksty, którymi
  • Odpowiedz
@kuroszczur: ja to się zmęczyłem w połowie tej jałowej dyskusji. Sam długo byłem gdzieś między żółtą, a zieloną ćwiartką, raczej mocno liberalny, ale jak czytam takie wywody jak twoje to w ogóle się nie dziwię, że ludzie postrzegają akapków/libertarian za odklejeńców. Fajnie masz na chacie, społeczeństwo niepotrzebne, państwo niepotrzebne, podatki niepotrzebne. Lepiej siedzieć w jaskini byle nikt nie łamał tego mitycznego NAPu.
  • Odpowiedz
@salad_fingers: Jeśli to karuzela VAT - jasna sprawa do potępienia.

A co do podatków, to nie jest kwestia tego, że "aaa #!$%@? państwo mnie grabi trza płacić tyle pieniędzy".
Bo nie byłoby najmniejszego problemu, gdyby kasa z podatków rzeczywiście była prawidłowo dysponowana.
Tymczasem, żyjemy w kraju w którym płaci się spore podatki, a jednocześnie mamy z tego wielkiego #!$%@? do dupy.

Publiczna opieka zdrowotna, poza nagłymi przypadkami (też tak sobie), praktycznie
  • Odpowiedz
Kiedy myślisz że najgłupsze co można było kiedykolwiek przeczytać na mirko to już przeczytałeś, pojawia się @audrzej z porównaniem skarbówki do gwałciciela i oszusta podatkowego do niedoszłej ofiary. Brawo, wygrywasz te zawody xD mamy nadzieję że czujesz się wystarczająco dumny by nie pisać już więcej

  • Odpowiedz
@salad_fingers: ojojooooj, jaki ja jestem mądry, a wszyscy są głupi.

Doprecyzowując, nie skarbówki, bo skarbówka to tylko narzędzie. Kasą dysponuje rząd i robi to źle. Nie każdy jest taki chętny, żeby oddawać swoje ciężko zarobione pieniądze innym na #!$%@?.

A no i fakt, nietrafione porównanie, bo prędzej dojadą "oszusta podatkowego" niż złodzieja-gwałciciela.
  • Odpowiedz