Wpis z mikrobloga

Pamiętam że jak zaczynałem prace w księgowości to zapytałem się firmy na jakiej podstawie sprzedają systemy informatyczne mimo że spółka zajmuje się budowlanką oraz nie kupiła żadnego systemu informatycznego. To zaraz przyleciała moja szefowa i kazała nie odpierdzielać tylko księgować to co mi dajo.
A że poczułem się trochę poniżony przy pracownikach to zgłosiłem to do skarbówki.

Po pół roku jak zaczeła się kontrola to właściciel tej spółki spierdzielił do swojego kraju. Ciekawe czemu xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiegowosc #pracbaza
  • 102
  • Odpowiedz
Nawet historia pokazuje jak małe, średniowieczne państewka niemieckie traktowały obywateli, jak wyglądały ewentualne starcia bitewne, a co się działo po powstaniu imperiów, ile ludzkich istnień pochłonęły.


@kuroszczur: No to sam mówisz że były nieefektywne w jednej z najważniejszych dziedzin jaką jest obronność xd Dodatkowo to nie były małe społeczności + były to normalne państwa z podatkami itp xddd
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Przykro mi, ale to jest bzdura. Wojny wyglądały tak, że stawały na przeciw siebie zawodowe wojska z domieszką ochotników i się #!$%@?ły, żadnemu cywilowi nic zazwyczaj się nie działo. Ale widzę, że lubisz potężne państwa, które milionami mordują cywilów, bo przecież cel uświęca środki, a celem jest silne państwo. To już nie jest #!$%@? patriotyzm, ale zwykły totalitaryzm a z założenia nie rozmawiam ani ze stalinistami, ani nazistami. EOT x2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Yurakamisa: I tak całkiem długo się ośmieszał.

Jest szansa, że wos się skończył (a wiadomo, kuc nie słucha lewackiej indoktrynacji, bo wszystko wie już z filmików korwina i memcena), ale matematyczka już nie jest taka tolerancyjna dla gówniarzy z telefonem pod ławką
Pozdro @kuroszczur XD
  • Odpowiedz
@instalacja: @Yurakamisa: Przecież państwa narodowe to jest bezsens i lepiej by było gdyby ich nie było, a wszystkie interakcje między ludźmi zachodzilyby dobrowolnie i bez przymusu "władzy". Niech sobie każdy robi na co ma ochotę dopóki nie inicjuje agresji i tyle.

Ale w wykopkach często widzę podejście pt. "govern me harder baby", chyba to wynika z tego, że ludzie są dość biedni i liczą na to, że "państwo" im naprawi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Orzeech: A tobie co?
Jakiś ułom pisze, że "kurła kiedyś to były wojny, żaden cywil nie ginął, cholerne państwa, wy STALINIŚCI!!!1" i uprawia jakieś fikoly odnośnie postów, na co dostaje w ryj kontrargumentami (innymi słowy - ZAORANY), a ty coś wyciągasz z zada o sensowności idei państw narodowych jakby to cokolwiek miało do tematu.
  • Odpowiedz
@instalacja: No jak na moje to on napisał że "podatki to kradzież", nastąpiła sraczka o to i że państwo by nie działało bez podatków to dorzuciłem swoje 5gr, że w sumie państwa to guwno w ogóle, ale nie chce mi się prowadzić takich dyskusji, już od lat tego nie robiłem :D
  • Odpowiedz
Niech sobie każdy robi na co ma ochotę dopóki nie inicjuje agresji i tyle.


@Orzeech: A co gdy ktoś inicjuje agresję xd? Pacyfizm jest piękny dopóki ktoś Cie nie zaatakuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Wtedy się bronisz, podobnie jak i teraz, z tym, że obecnie obrona jest outsourcowana do państwa, a u nas to już w ogóle działa wspaniałe :)

Jeśli już muszą być panstwa, to najlepiej byłoby moim zdaniem jakby ich kompetencje zostały bardzo ograniczone, do (powiedzmy) ochrony przed wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym, podstawowej infrastruktury i ram do przestrzegania prostego prawa. A ludzie niech robią sobie co chcą w "szarej strefie" - bez
  • Odpowiedz