Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy kręcić Małysza…
Na osiedlu był remont chodnika. Miejsce robót nie było oznaczone, przez co wracając do domu wpadłem po kostki w świeżo wylany beton. Porobiłem zdjęcia, napisałem do zarządu osiedla prośbę o rekompensatę, bo firma budowlana nie oznaczyła miejsca pracy i buty poszły do smietnika. Oni mi odpisali, że jedyne co to mogą mnie pociągnąć do odpowiedzialności za zniszczony beton ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby odpisali ze przepraszają czy coś, to olałbym temat, ale próbują kontrataku mimo iż prawo budowlane jest (tak myśle) po mojej stronie
#afera

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637d4e66b5a8e320fab2caec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 72
@AnonimoweMirkoWyznania: co ta spółdzielnia to ja nawet nie, beton w połowie listopada.

sprawiedliwość niech będzie po twojej stronie. Spółdzielnie to beton, nie zdziwię się, jak będą próbowali skazać cię na publiczny ostracyzm, jak tutaj https://www.money.pl/gospodarka/prezes-spoldzielni-nazwal-kobiete-donosicielka-przepraszac-nie-zamierza-i-sam-sklada-donos-6607735213767360a.html

Na szczęście historia ma happy end. Trochę to trwało, ale komitet pod wodzą pani Kamili odwołał tego prezesa.
@ATAT-2: to było OC korporacyjne jakieś. Niby minął rok a o odszkodowanie można się do 3 lat ubiegać, ale bez prawnika nie mam ochoty się z nimi przepychać pismami dla 3000zl ( ͡° ʖ̯ ͡°)
hao: Ale beka. Upewnij się u jakiegoś prawnika (np. w UM może jest jakiś stacjonujący z 2x w tygodniu z darmowymi poradami, wiele miast tak ma), i również w pozwie nie zapomnij dodać "straty moralne, z uwagi na brak butów wyjściowych do jakiegoś mega ważnego miejsca na mega ważne spotkanie i spóźnienie się" (a jeśli wracałeś do domu, a nie wychodziłeś, to sobie wymyśl po się "wracałeś"). Nie cierpię takich buców,
hopex: Jak najbardziej masz prawo do odszkodowania. Miejsce budowy powinno być oznaczone, zabezpieczone, ogrodzone a w razie potrzeby oświetlone tak, aby nikomu nie stała się krzywda.
Odpowiedzialność wykonawcy za zabezpieczenie terenu budowy

Dz.U.2003.47.401 - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych
Paragraf 9
1. Teren budowy lub robót należy ogrodzić albo w inny sposób uniemożliwić wejście osobom nieupoważnionym.
2.