Wpis z mikrobloga

W poniedziałek minie 14 lat od wykonania tego zdjęcia. 21.11.2008 doszło do lekkiego załamania pogody: opady deszczu ze śniegiem, niewielki przymrozek. To w połączeniu z tradycyjną wrocławską #!$%@?ą komunikacyjną doprowadziło do powstania kompletnego paraliżu w centrum, co obrazuje zablokowane skrzyżowanie na Placu Dominikańskim. Stoją wszyscy, w każdą stronę, nie bardzo wiadomo jak się ruszyć. Warto wspomnieć ten dzień, zamiast tylko w kółko o Libiacji Na Skwerku pisać. Btw, to był "Dzień życzliwości" xD

14 lat i myślicie, że w tym mieście cokolwiek się zmieniło? Tramwaje zmieńcie na nowsze, a możemy zobaczyć dokładnie to samo już w poniedziałek.


#wroclaw #komunikacjamiejska #mpkwroclaw #ciekawostki
Pobierz Iudex - W poniedziałek minie 14 lat od wykonania tego zdjęcia. 21.11.2008 doszło do l...
źródło: comment_1668880571YeoUVSJqFYWQmherPdmROS.jpg
  • 21
@Iudex: ja się zastanawiam czy rowerem w mróz nie jechać na Oporów, bo ostatnio jechałem z północy 1:20 do pracy. Jeszcze to #!$%@? nazwali tymczasowa sygnalizacja świetlna za pół miliona.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Iudex: Kiedyś spotkało mnie coś gorszego na FATcie. Jezdnia w kierunku Magnoli zamknięta. A pozostałe 7 jezdni #!$%@?ło się na siebie, robiąc zakładkę auto w auto w trzech kierunkach, część z ludzie próbowała wjechać na zamknięta jezdnię i zawracałam na środku skrzyżowania już będąc zastawionym. Ja w pewnym momencie stałam zastawiona 4 samochodami, każdy w inną stronę. Staliśmy i patrzyliśmy się na siebie przez godzinę. Najlepsze, że stały psiałki w ilości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dr_Batman: troche ten fat poprawili ostatnimi czasy, ale jak tam padną światła to idę do kumpla z chipsami i piwem. Z okna jest tam świetny widok ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) to jedno z głupszych skrzyżowań a jazda po Wrocławiu a w szczególności po centrum to sport ekstremalny, podobnie zresztą jak życie w
@Iudex: musiałem wtedy przejechać przez miasto i udało mi się bez stania w korkach, bo kombinowałem jak się dało i nie stałem prawie w ogole.
@Iudex: ja tu widzę głównie #!$%@? samochodów w chorych ilościach. I to się zmieniło na jeszcze gorsze, bo aut jest jeszcze więcej i w dodatku spuchły jak baba po ślubie i wydaleniu z siebie 3 kaszojadów. Same #!$%@? suviszcza po 1800-2300 kg własnej masy - w mieście! I w każdym z nich przeciętnie 1,3 osoby.
@dr_Batman: a wystarczy stosować się do przepisów, czyli nie wjeżdżać na skrzyżowanie jak się nie ma pewności, że się je opuści. Wystarczy tyle i takie sytuacje nie będą miały miejsca. Ale u nas każdy lepiej jeździ od innego i to jemu należy się pierwszeństwo.
@Ogau: bzdura jakich mało, nawierzchnia wymieniana była praktycznie z kazdej strony tego skrzyżowania, nawet obecnie trwa wymiana od strony galerii. Pomijam że przy placu Dominikańskim wybudowano biurowiec, którego na tym zdjęciu nie widać oraz wyburzono stary budynek ZUSu i w jego miejsce postawiono nowy (poza kadrem zdjecia).
No i jeszcze tunel podziemny od strony galerii został wyremontowany, zaraz beda robić drugi.
@ziomus_71: nie dziwię się, że mam cię na czarno xD

Człowieku, ja mówię o dostosowaniu przepustowości skrzyżowania do ilości ludzi w mieście. Przez 14 lat Wrocław przytył pewnie o jakieś 100% ludzi, a jedno z ważniejszych skrzyżowań w mieście już wtedy nie miało odpowiedniej przepustowości czy to samochód, czy tramwajów xD