Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W 2021 wyjechalem do #usa do St.Louis i wybila mi wlasnie rocznica wiec pomyslalem ze napisze pare luznych przemyslen. Podkreslam - LUZNYCH - spoko jezeli sie nie zgadzacie.

- Nikt nie zwraca uwagi ze mowisz po angielsku z akcentem, jak cos to jest egzotyka ze bialy mowi z dziwnym akcentem. Kazdy tam mowi z jakims akcentem i nie czulem sie w zaden sposob "dyskryminowany" tak jak w Niemczech czy w Anglii (oj szczegolnie brytyjczycy dadza po sobie poznac ze nie lubia twojego akcentu...)

- Otylosc. Przed przyjechaniem do stanow nie wiedziałem ze czlowiek moze sie roztyc do takich rozmiarow. Wałki na co poniektorych rekach rowniez maja wałki. Walek na walku. I ciagle cos jedza.

- Wiedza ogolna. W moim srodowisku jest duzo osob ktore sa specjalistami i znaja sie na swojej dziedzinie ale znaja sie tylko na tym. Spotkalem BARDZO malo osob ktore by mialy jakies pojecie o swiecie, geografii, polityce czy historii. Powiedza ci z jakiego miasta i ile ma lat jennifer laurence ale do jakiego kraju nalezy Sycylia to widac pustke w oczach. Poza popkultura i praca malo jest tematow rozmow. Czesto mialem tak ze nakrecalem sie na jakis temat i NIKT nie mial zadnego zdania bo nikt nie mial pojecia o czym rozmawialem. Bylo slychac "crickets" ale nie dlatego ze powiedzialem glupote tylko oni nie wiedzieli o czym w ogole mowie.

- Wszyscy sprawiaja wrazenie szczesliwych. To jest zapewne powiazane z ww. wiedza ogolna. Ale przez to ze malo wiedza to sa ciagle szczesliwi albo takie wrazenie sprawiaja. Oni nie mysla zbytnio do przodu ani nie przejmuja sie rzeczami poza ich kontrola.

- Religijnosc - Nie chodze do kosciola ale bardzo duzo osob ktore znam chodza na msze w niedziele. Tylko ze ja mam wrazenie ze oni to traktuja jako tradycje i zabawe a nie jako prawdziwa wiare w Boga. Troche takie to smieszne bo ciagle dziekuja Bogu ze "Everything I own is thanks to God!" ale spytaj sie ich czy sie spowiadaja albo czy zyja wedlug postanowien Kosciola to ... :/

- Rozowe : .... Trudny temat. Zainstalowałem sobie tindera i latwo jest o randki ale jakos... nie ma o czym rozmawiac. Kobiety sa albo niesamowicie roszczenowio-ksiezniczkowe albo bardzo lewicujaco niezalezne. Mam wrazenie ze co druga chce zostac jak najszybciej "soccer mom" i po prostu opiekowac sie dziecmi zyjac z pieniedzy meza. Studentki niektore sa fajne ale tez - wiedza specjalistyczna i frat parties tylko w glowie. Tutaj niby szare myszki ale w wiekszosci maja nabity xx partnerow przed 25 rokiem życia. Ogolnie urodziwe to one nie sa i wiekszosc ma tendencje do tycia "thick". A St.Louis nie jest mala miescina ale taka wielkosc wroclawia? Wiec jest sie z kim spotykac ale jakos tak to nie wiem... (disclaimer: tylko z bialymi sie spotykam). Na koniec - potworny materializm. Wszystkie patrza na to co masz i na twoj portfel. Wszystkie - bez wyjatku.
A i jeszcze jedno. Jak nie masz tiktoka, instagrama, facebooka to mysla ze jestes bogiem.

- Pieniadze : Bardzo szybkie. Ludzie zyja bardzo szybko i szybko zarabiaja takie kwoty ze glowa mala. Znam osoby co sa ode mnie mlodsze o 10 lat a juz maja nieruchomosci warte 300k. Cala gotowke ktora maja albo wydaja, albo inwestuja w stock market lub RE. Nie spotkalem kogos kto uwaza ze Cash is king. O wiele tez wiecej osob inwestuje w ryzykowne rzeczy bo wychodza z zalozenia ze woz albo przewoz. "To the moon" i takie tam. Sam zarabiam na czysto 100,000 dolarow i to niesamowite ile rzeczy mozna kupic za te 8k miesiecznie. 100k to nie jest jakas super pierdyliardowa cyfra, tacy partnerzy, lekarze czy business owners zarabiaja po 350k - 750k rocznie. Ja piernicze po opleceniu studia, jedzenia i roznych dodatkow moglbym sobie kupowac 5 iphonow miesiecznie. Chore. O i jeszcze jedno; bardzo szybko zaczynaja zarabiac - tego europejczycy nigdy nie nadgonia ale wezmy jakiegos Jacka z Polski. Konczy studia, idzie do pierwszej gowno pracy i po 2-3 zmianach pracy dopiero w wieku 30 lat zaczyna zarabiac te 10k brutto miesiecznie. Tam? Tam kurde 24 latki juz zarabiaja po 80 tysiecy brutto. I taki compound interest po latach przynosi niesamowite zyski.
Chyba nie ma co wspominac ze wszyscy sa niesamowitymi materialistami.

- Podejscie do kredytu: Wszyscy maja kredyt. Jak im powiedzialem ze nie mam i nigdy nie mialem to zdziwienie O.o. Oni maja kredyty na iphony, na auta, na domu. Wszystko jest zakredytowane bo kredyt jest tani.

- Policja : wygladaja groznie. To nie jest policja polska ze zasmiejesz sie na widok policjanta. W stanach jest duzo tych donut cops ale sa tez 6'6 umiesnieni policjanci co zrobia ci maniane. Wole omijac bo nie chce stracic wizy.

- Faceci: Mlodzi faceci to w wiekszosci przypadku tepe jednostki co mysla tylko o dziewczynach i jak zarobic na blanta. Faceci w okolicach 28-30 wygladaja juz jakby ich zycie przejadlo. Najczesciej maja rodziny, dom, kredyt, prace i dla nich wielkim sukcesem jest bbq w weekend. Azjaci z rodzin imigrantów najczesciej swietnie zarabiaja i ida w dobre kariery (hindusi i chinczycy) a biali, czarni i latino wola prostsze zycie. Ale sa wyjatki - duzo bialych facetow ma oplacone studia przez swoje rodziny i czuc nepotyzm w tych takich bardziej prestizowych zawodach. Najlepszy przyklad jaki znam to dyrektor w naszej firmie. Jego ojciec byl duzym shareholderem firmy kilkanascie lat temu a budynek w ktorym firma wynajmuje powierzchnie rowniez nalezy do taty.

- Studia, podyplomowki, nauka. Wszyscy sie podniesaja dodatkowymi kursami czy studiami. Jak im powiedzialem ze mam dwie magisterki i doktorat to nie wiedzialem czy im glowy wybuchna. Oni uwazaja ze jakikolwiek kurs czy test to jest najtrudniejsza rzecz na swiecie (ww. punkty o inteligencji). Osoby na kierunkach scislych sa inteligentne.
Podpunkt Kadra nauczycielska i uczelniana jest top topow. To sa tak lebscy profesorowie ze O.o. Ile ja bym dal by miec takich madrych wykladowcow za moich czasow w Polsce.

- podroze: Dwie ekstremy. Albo swiry co podrozuja po Amerykach albo tacy co nie wyjechali poza swoj stan. W wiekszosci na tych drugich. Bardzo rzadko spotkalem kogos kto byl w europie a jak cos to Paryz/rzym/londyn/wenecja. A ze ktos byl w Azji czy Egipcie czy Afryce to ze swieca szukac.

- Proud to be Murican. Nie ma ojkofobow - po prostu takich osob nie ma. Wszyscy uwazaja sie za narod wybrany i najlepszy na swiecie.

#usa #emigracja #przemyslenia #podroze #pracbaza

Filmik z How Much Money Should A Guy Make Per Year?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637852c54765924173d093c3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
W 2021 wyjechalem do #usa do St.Lou...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 79
Powiedza ci z jakiego miasta i ile ma lat jennifer laurence ale do jakiego kraju nalezy Sycylia to widac pustke w oczach.


@AnonimoweMirkoWyznania Zawsze mnie zastanawiało, czemu de facto to ludzi dziwi. ¯_(ツ)
My w Europie jesteśmy europocentryczni (plus USA i może Kanada, ewentualnie jakieś kraje sąsiednie nie-europejskie w stylu Turcji).
Myślę, że też stosunkowo mało osób w EU wymieni ci wszystkie wyspy należące do Hawajów. Albo jakieś pomniejsze kraje
  • Odpowiedz
BiałkowaJulka: Co trzeba zrobić, żeby wyjechać do USA oprócz loterii wizowej i przez pracodawcę? Mam tylko pieniądze odłożone sporo pieniędzy a mam dość Europy i chciałbym zacząć z czystą karta. Jestem teraz w UK, za rok stuknie 5 lat. Obywatelstwo by pomogło z wyjazdem? Jestem w trakcie nauki programowania.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
xXx: > Pieniadze : Bardzo szybkie. Ludzie zyja bardzo szybko i szybko zarabiaja takie kwoty ze glowa mala.

@AnonimoweMirkoWyznania: To pokazuje bardzo "luzność" tych przemyśleń. Większość Amerykanów robi w usługach i daleko im do wielkich pieniędzy. Masz 50 letnie kelnerki i pełno młodych na kasie. Nie bez powodu lekarzami, inżynierami, programistami są tam głownie imigranci lub dzieci imigrantów. Znalezienie białego lekarza to jakiś strzał w 10, większość to hindusi.
  • Odpowiedz
  • 14
Bardzo szybkie. Ludzie zyja bardzo szybko i szybko zarabiaja takie kwoty ze glowa mala. Znam osoby co sa ode mnie mlodsze o 10 lat a juz maja nieruchomosci warte 300k.


@AnonimoweMirkoWyznania Wydaje mi się, że obracasz się w bardzo konkretnym środowisku, tzn. bogatych (i najpewniej białych). Zważywszy ile tam ludzi żyje na food stampsach, ma kredyty, których nie są w stanie spłacić i pracuje na dwa etaty, żeby związać koniec z
  • Odpowiedz
Kazdy tam mowi z jakims akcentem i nie czulem sie w zaden sposob "dyskryminowany" tak jak w Niemczech


@AnonimoweMirkoWyznania: kiedy się czułeś dyskryminowany w Niemczech? Jak gadałeś po niemiecku, czy po angielsku, czy jak? W jakich sytuacjach? Jaka branża? Przez rodowitych Niemców, czy ogólnie ludzi wokół?
  • Odpowiedz