Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie, problem jest taki, że osoba wyznaczona (szwagierka właścicielki) przez właścicielkę (grubo po emeryturze, jedną nogą po drugiej stronie) dnia 18.11 poinformowała, że fajnie by było jakbym się wyprowadził do końca miesiąca. Akcja dzieje się w Polsce B, opłaty odstępne+czynsz+media(woda+prąd) zamykam się w 1350zł/miesiąc, gaz w butli oraz pozostałe rzeczy we własnym zakresie. Powód wyprowadzki jest taki, że syn szwagierki zawalił swój plan w niemczech i zostanie z hukiem stamtąd wydalony i nie ma gdzie mieszkać, więc wpadli na genialny pomysł, abym Ja się wyprowadził. Umowa była na dwa lata, która skończyła się ze 3 lata temu, co daje łącznie już 5 lat zamieszkania bez jakichkolwiek spóźnień w płatności, ale nie było zameldowania, ani zgłoszenia do urzędu skarbowego, więc wychodzi, że jakiekolwiek zgłoszenie z jej strony ociera się o przestępstwo skarbowe. Jest teraz okres zimowy, znalezienie mieszkania za podwójną cenę to nie sztuka, aby komuś spłacać raty. Co mógłbym w takiej sytuacji zrobić?

#anonimowemirkowyznania #najem #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wynajem #prawo #pomocy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63780cfb4765924173d08cb6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 13
OP: Czy miałem lepiej od innych? Przypuszczam, że tak, ale musiałem taką perełkę znaleźć, poza tym to jest POLSKA B, tutaj dominantą wynagrodzeń jest minimalna. Nie mam żalu, że chcą mieszkanie, ale cudotwórcą nie jestem, i nagłe wyciąganie kasy na nowy najem oraz przeprowadzki nie jest najłatwiejszą drogą o ile możliwe względem tego co niektórzy oczekują za to co "oferują", nazywanie klitki "apartamentem" nie uczyni magicznie podniesienia jej wartości. Co kryje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: w punkt. Każda praca jest uczciwa i wymaga wielkiego poświęcenia czasu. Ale czy widzisz tu codziennie wpisy. Pracuje w Biedronce i nie mam na czynsz w Warszawie? No nie bo ludzie wiedzą jakie są realia koszty/zarobki. Trafiłeś na okazję i bardzo fajnie, przez dłuższy czas miałeś fajne mieszkanie w przystępnej cenie, ale jak tylko się skończyło to myślisz jąk dosrac wynajmującej i to tylko pokazuje jak w naszym kraju nie
OP: @bsmlody2030 No właśnie nie chcę jej robić przykrości czy pod górkę, ale nic nie jest czarno białe. Z dnia na dzień informować o takich rzeczach również nie jest w porządku, w ustawie o lokatorach jest info, że po wypowiedzeniu umowy jest liczony miesiąc od następnego pierwszego dnia, a dodatkowo żadnych podatków nie płaciła za mnie, więc to dla niej mógłbym smrodu narobić, przecież sąsiedzi zapytani czy Mnie znają nie będą
@AnonimoweMirkoWyznania: Stawiasz sprawę jasno. Właścicielka respektuje okres wypowiedzenia zawarty w wygasłej już umowie i wtedy masz trochę więcej czasu na znalezienie nowego lokum, albo walisz z ucha, że nie odprowadzała za Ciebie podatków przez 3 lata i macie wojne. Ja chyba chciałbym się dogadać j mieć spokój tekst pochylony(chociaż stare baby #!$%@?ć prądem), niż #!$%@?ć się z jakąś starą ścierą i szargać sobie nerwy. A ceny jak ceny, teraz tak
dnia 18.11 poinformowała, że fajnie by było jakbym się wyprowadził do końca miesiąca


@AnonimoweMirkoWyznania: jedyne co jest krzywe to, że aż tak szybko musisz się wynieść (że powinien być z ~miesiac wypowiedzenia). Ale co kto robi ze swoją właśnością to jego rzecz i nie Twoja sprawa.
OP: @Puchaty_Puch: W sumie 5 lat :) Mógłbym być bezczelny, ale właśnie chcę spróbować się dogadać. A co do cen, to faktycznie kosmos. Jeszcze jak perfidnie niektórzy chcą, aby ktoś im kredyt spłacał. Już widziałem takie oferty, koszt kredytu+odstępne+czynsz+media...

@NexciaK: No właśnie, chyba sobie tego nie uświadomiła, w jakim kraju żyje, ale drugiej strony "13-nastka","14-nastka" i teraz zapowiedź 15 emerytury, to jej aż oczka się świecą... Standardowo takiej osobie
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale #!$%@? mnie takie poerdolenie, brzmisz tak jak to było Twoje mieszkanie i nagle kombinujesz jak tu uprzykrzyć zycie właścicielowi, wielce oburzony jakby ktoś Cię z własnego domu #!$%@?. Miałeś tanio za wynajem przez 5 lat, możesz podziękować właścicielowi ze takie coś Ci umożliwił.