Wpis z mikrobloga

Jak nagrywam filmy na YouTube, czyli za kulisami kanału Inżynier Programista

Kilkukrotnie pojawiało się pytanie z Waszej strony, w jaki sposób przygotowuję filmy na mój kanał YouTube, z jakich programów korzystam i jak to ogólnikowo wygląda.

Przygotowałem w związku z tym taki krótki informacyjny odcinek, w którym przedstawiam pokrótce programy, które używam do tworzenia filmów. A są to: OBS (Open Broadcaster Software), Kdenlive oraz Libre Office - wszystkie wymienione programy są programami darmowymi, open-source oraz o charakterze wieloplatformowym (Windows, Mac, Linux).

Zapraszam: [[283] Jak nagrywam filmy na YouTube, czyli za kulisami kanału Inżynier Programista](https://youtu.be/2V7WY_-a4nk)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #youtube
InzynierProgramista - Jak nagrywam filmy na YouTube, czyli za kulisami kanału Inżynie...

źródło: comment_16687463706tCmmZZ9KOl7n4d7hjf1Ra.jpg

Pobierz
  • 27
@GodlessMike: Właściwie racja, bo zapewne po wszystkich reakcjach, nikt nie spodziewał się, ze tak to wygląda. Z drugiej strony pytanie, czy w kwestii tematyki jaką prowadzę, użycie bardziej adekwatnego programu wniesie coś lepszego w sytuacji, gdy pod względem graficznym po prostu nie mam wyczucia. Zakładam po prostu, że zwykły podgląd na detal, który jest przedmiotem materiału, jest właściwym rozwiązaniem.
Co mogłoby ewentualnie lepiej wpłynąć na tworzone miniatury?
@InzynierProgramista: No tak trochę zalatuje festynem gminnym :) na siłę używasz zbyt dużo kolorów, dość niemodną czcionkę i samych pojedynczych elementów, miniaturek itp jest po prostu mnostwo. Pójdź trochę bardziej w minimalizm to będziesz miał mniej miejsca na zrobienie babora, powodzenia z kanałem i piona ;D
używać na poważnie tytułu naukowego w polsce xD


@yhbgrobdoivbvwamsv: a dlaczego nie? Tytuł naukowy w Polsce wymaga sporych osiągnięć i ten poziom osiągnięć jest też rozpoznawany i poważany za granicą. A czy w ogóle OP posługiwał się tym tytułem?

@InzynierProgramista: grafika wygląda jak ze stron www z późnych lat 90tych, brakuje tylko animowanych gifów :> Używałeś painta żeby te napisy zrobić? :>