Wpis z mikrobloga

Szanowni. Nie zależy mi na gorących, ale ten post powinien zostać podwieszony. Otóż:

DZISIAJ BĘDZIE ZALEW ROSYJSKIEJ PROPAGANDY.

Dlaczego? Na chwilę obecną wszystko wskazuje, że na Przewodów spadła ukraińska rakieta przeciwlotnicza. W związku z tym już zagęszcza się antyukraińska narracja.

Czy incydent ten powinien spowodować reakcję NATO? Tak, ale bądźmy poważni - żadne art. 5. Konsolidacja, wydanie ostrzeżenia w kierunku Rosji i to takiego, które dojdzie "tyłami" do uszu samego Putina.

Czy można za to winić Ukrainę? Nie. Bronili się przed zmasowanym atakiem rakietowym. Nie można jednak kupować w 100% ich przekazu, bo ten wiadomo, że będzie czarno-biały. Z ich perspektywy pełne zaangażowanie NATO jest pożądane, z naszej - niekoniecznie.

Czy można za to winić Rosję? Tak, ale nie w kontekście celowo ataku. Ten raz, że nie miałby żadnego sensu militarnego, to tym bardziej nie miałby żadnego sensu politycznego - nie na tym etapie wojny i stanu państwa. Nie zmienia to jednak faktu, że gdyby nie szaleńczy ostrzał ukraińskiej infrastruktury krytycznej (szczególnie w zachodniej części kraju), do incydentu w Przewodach by nie doszło. I za to Rosja powinna ponieść konsekwencje adekwatne do sytuacji.

#ukraina #wojna #polska
  • 126
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Ja nawet nie wymagałbym przeprosin, wszak to nadal jest skutek obrony przed atakiem Rosjan.


@tnai-wed: człowieku, a jakby to twój stary tam jechał traktorem to też nie chciałbyś przeprosin? Dla ciebie to byli anonimowi ludzie, ale ci ludzie mogli mieć rodziny, które raczej w dupie mają idee w tym momencie. Wolałyby, żeby Ci ludzie sobie wrócili ma chatę. Jeśli to naprawdę nie ruskie, tylko Ukraińcy, to zdecydowanie MUSZĄ przeprosić i wypłacić
@neverwalkalone: jestem autorem posta na mikroblogu, w którym wyrażam swoją opinię. Co Wy macie z tym narzucaniem narracji, czy ja Ci każę tak myśleć?

@Bragzii: klasyczny łatabałtyzm.

@chlopak_twojej_matki: dziękuję za poradę, w razie czego wiem jak trafić do toalety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@whiner: fachowy komentarz, milordzie!

@Shatter: zaczęło się dobrze, ale im głębiej w las... Primo: czy jesteś już pewien, że upadek
@tnai-wed: Moim zdaniem, o ile wersja z rakietą ukraińską się potwierdzi, to Ukrainę będzie można za to winić, ale tylko w ograniczonym zakresie. Bo trzeba pamiętać, że żadna ukraińska rakieta nie znalazłaby się w powietrzu, gdyby ruskie śmiecie ich nie atakowali. To trochę tak, jakbyś szedł przez miasto ze swoim znajomym, a nagle jakiś patus się do niego przyczepia i zaczynają się bić. Twój ziomek chce go walnąć, ale patus robi
@Rga79: a co ma do tego Izrael, skoro mowa o dwóch, zupełnie różnych konfliktach? Jak mniemam podważasz przypadkowość tego zdarzenia i uważasz, że Ukraińcy albo celowo wystrzeli rakietę OPL w naszym kierunku, albo popełnili jakiś błąd (jeśli tak - to jakiego rodzaju) i dlatego spadła u nas? Dobrze myślę?

@DarkCrusader_102: staram się przez cały czas wykazać to w wątku. Z tym, że ja nawet nie oczekiwałbym oficjalnych przeprosin (wiem, będąc
@tnai-wed: Porównuje sytuacje gdzie jeden kraj próbuje wystrzelić rakiety z powietrza.

I nie wiem gdzie napisałem ze Ukraińcy to celowo zrobili xD

Jeśli to ukraińska rakieta spadła na teren polski to winę ponosi wyłącznie Ukraina. To ze cały konflikt zaczęła Rosja nie wpływa na te jedna sytuacje
@Rga79: Nie napisałeś tak wprost - czy nie widzisz, że zadałem Ci pytanie w celu upewnienia się, czy dobrze odczytuję Twój tok rozumowania?

Nie zgadzam się z Twoją opinią i swoje argumenty przedstawiłem w całym wątku. Nie wymagam też, byś Ty zgadzał się z moją. Na tym polega dyskusja.
@dnasstorm: cuckold - "mężczyzna czerpiący przyjemność z tego, że jego żona lub partnerka uprawia seks z innymi mężczyznami". Nawet próbując zachowań jakiś szablon parafrazy, nie widzę tu żadnego związku - bo któż jest tą moją niby-żoną i jaką niby czerpię przyjemność? Ja wiem, że to popularne i wszędzie wciskane na Wykopie słówko, ale czasami warto się zastanowić nad wciśnięciem klawisza Enter ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu