Wpis z mikrobloga

Szanowni. Nie zależy mi na gorących, ale ten post powinien zostać podwieszony. Otóż:

DZISIAJ BĘDZIE ZALEW ROSYJSKIEJ PROPAGANDY.

Dlaczego? Na chwilę obecną wszystko wskazuje, że na Przewodów spadła ukraińska rakieta przeciwlotnicza. W związku z tym już zagęszcza się antyukraińska narracja.

Czy incydent ten powinien spowodować reakcję NATO? Tak, ale bądźmy poważni - żadne art. 5. Konsolidacja, wydanie ostrzeżenia w kierunku Rosji i to takiego, które dojdzie "tyłami" do uszu samego Putina.

Czy można za to winić Ukrainę? Nie. Bronili się przed zmasowanym atakiem rakietowym. Nie można jednak kupować w 100% ich przekazu, bo ten wiadomo, że będzie czarno-biały. Z ich perspektywy pełne zaangażowanie NATO jest pożądane, z naszej - niekoniecznie.

Czy można za to winić Rosję? Tak, ale nie w kontekście celowo ataku. Ten raz, że nie miałby żadnego sensu militarnego, to tym bardziej nie miałby żadnego sensu politycznego - nie na tym etapie wojny i stanu państwa. Nie zmienia to jednak faktu, że gdyby nie szaleńczy ostrzał ukraińskiej infrastruktury krytycznej (szczególnie w zachodniej części kraju), do incydentu w Przewodach by nie doszło. I za to Rosja powinna ponieść konsekwencje adekwatne do sytuacji.

#ukraina #wojna #polska
  • 126
@UniversalHater: No orki są winne pośrednio xD ale gdyby ukry skończyły wojnę, to nie byłoby rakiet. Dużo zyskali. Więcej niż myśleli na początku wojny. A ten mały ukraiński przywódca mi kogoś przypomina z polski ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby nie był tylko tak #!$%@?. Chociaż doskonale wiedział ze to ich pocisk i #!$%@? o orkach ze to oni. Klaun kolejny. Obudźcie się ludzie #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tnai-wed: dlaczego nie można winić Ukrainy? Nawet jeśli rakieta nie została wystrzelona przez r00skich i była pomyłką ze strony Ukraińców broniących się przed atakiem rakietowym, to fakt ten nie przeszkodził prezydentowi Ukrainy bez zastanowienia oskarżyć o to kacapów. Jak to rzutuje na wiarygodności prezydenta i samej Ukrainy? Nawet jeśli był to fail ze strony Ukraińców to lepiej by uderzyli się w pierś i przyznali do błędu zamiast bez refleksji rzucali oskarżeniami.
@UniversalHater: @UniversalHater: @tichy_40:

Czy jeżeli będę magicznym mieczem (OPL) odbijał kierowane we mnie magiczne pociski (pociski wystrzeliwane przez Rosjan) i jeden z tych pocisków uderzy któregoś z Was, to będzie to znaczyło, że Was z premedytacją zaatakowałem i wina jest moja? Nie tego, przez którego byłem zmuszony odbijać pociski? Poważnie?

Użytkownik powyżej napisał, że w tej sytuacji wina Rosji jest pośrednia i ma 100% racji. Wy patrzycie tylko na
Czy jeżeli będę magicznym mieczem (OPL) odbijał kierowane we mnie magiczne pociski (pociski wystrzeliwane przez Rosjan) i jeden z tych pocisków uderzy któregoś z Was, to będzie to znaczyło, że Was z premedytacją zaatakowałem i wina jest moja? Nie tego, przez którego byłem zmuszony odbijać pociski? Poważnie?


@tnai-wed: Analogia z dupy. To nie "magiczny pocisk" a kawałek "miecza" wleciał na terytorium polski. Nikt nie twierdzi, że atak nastąpił z premedytacją, ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tnai-wed: równie dobrze to może być rosyjska prowokacja. Przecież tam jest wojna. Nikt nie wie co się dzieje nikt nikogo za rękę nie złapie. Dopóki ktoś otwarcie nie zacznie strzelać seriami takie rzeczy będą się dziać. Albo włączymy się do wojny albo musimy to tolerować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@UniversalHater: dobrze, nie ma dla mnie problemu by zamiast miecza dać magiczny bełt z magicznej kuszy strącający magiczne strzały. Kwestia formy jest drugorzędna. No więc walę w Ciebie orczymi strzałami, Ty odbijasz swym gnomim bełtem, a ten bełt spada na podwórko elfa. I koniec końców sam stwierdzasz: atak nie nastąpił z premedytacją. Jeśli więc już mówimy o winie, to jest to co najwyżej wina nieumyślna, spowodowana samoobroną. Przeskalowując to na realia
Przeskalowując to na realia podwórkowe, ów nieumyślnie winny prawdopodobnie nie poniósłby za to żadnej kary.


@tnai-wed: Nie jesteśmy na podwórku. Do uznania winy nie jest potrzebna premedytacja czynu. A ja w żadnym momencie nie domagam się kary.
@UniversalHater: a czego wymagasz? Jeśli tego, że po ustaleniu, iż była to rakieta ukraińska (w sensie: wystrzelona przez ich OPL) prezydent Zełenski wyda komunikat, w którym uszanuje wyniki śledztwa, to ja oczekuję dokładnie tego samego. O co więc cały spór? Ty uważasz, że całą winę powinna wziąć za ten incydent Ukraina. Ja zaś uważam, że wina nadal stoi po stronie Rosji, bo to w wyniku ich zmasowanego ostrzału Ukraińcy bronili się