Wpis z mikrobloga

W sieci pojawiło się badanie, w którym przepytano pracowników z branży IT, co im przeszkadza. Wy serio takie rzeczy piszecie???

"nie podoba mi się praca zdalna, bo jest utrudniony kontakt z innymi ludźmi"

"brakuje mi kontaktu z innymi i nawet jak pójdę do biura, to nikogo nie ma i źle się z tym czuję"

"pracuję we wsi, gdzie nie ma biura i nie ma z kim pogadać, chciałbym pracować w biurze"

"jestem sam w zespole i mi smutno"

"nie znam osób, ponieważ nie widujemy się w biurze jak przed koronawirusem"

Na 1000 odpowiedzi wystarczy wyselekcjonować 10, aby ogłosić wielki powrót do biur. Zdyscyplinujcie waszych kolegów, aby nie pisali głupot, chyba że chcecie wynajmować mieszkanie od Janusza lub Grażyny, codziennie skrobać szyby i stać w korkach.

Z badania wynika też, że co trzecia osoba nie ma sensu życia i nie robi w życiu tego, co by chciała.

No i taki kwiatek:

"Nie lubię rzeczy, które robię, bo są dla mnie nieciekawe, ale wykonuję je tylko dlatego, że mam kontakt z fajnymi ludźmi."

#przegryw #pracbaza #praca #programista15k #psychologia
Pobierz
źródło: comment_16684212692180vyGsAngx2hEEayo10Y.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SendMeAnAngel: w zyciu bym nie zamienil pracy zdalnej na prace z biura, ale czesciowo rozumiem. Wiekszosc znajomych z ktorymi czy to latam gdzies po swiecie czy jakies eventy imprezy czy cokolwiek to osoby z ktorymi kiedys pracowalem razem w biurze. Jak bym zaczal kariere od pracy zdalnej to chyba by bylo kiepsko. Zwyczajnie nie mialbym znajomych z podobnymi zainteresowaniami i dochodami jak bym pracowal zdalnie od poczatku kariery.
@SendMeAnAngel: jestem w stanie uwierzyć, że wielu tęskni za biurem. Poza tym, obecny system pracy w wielu firmach nie zakładał takiego natężenia pracy zdalnej i to się skończy prędzej czy później
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@SendMeAnAngel: zmieniłem firmę na taką gdzie wszyscy siedzą na zdalnym i jest ciężko. Nie znam ludzi, połowy zespołu nie widziałem na oczy, próbuje się wdrożyć ale idzie to bardzo ciężko bo uzyskanie prostej informacji trwa kilka razy dłużej. Jednak i tak nie chce wracać do biura, oszczędność czasu, możliwość dłuższego spania, nie ma problemu kiedy dzieciak jest chory, więcej czasu spędzonego z rodziną ... plusów więcej niż minusów.

Ta ankieta to
@SendMeAnAngel: wg mnie takie odpowiedzi piszą głównie nieprogramisci którzy tez pracują w IT np. Scrum masterzy, analitycy czy testerzy. Podobnie piszą tez programiści co nie lubią siedzieć z dziećmi w domu wiec jeżdżą do biura najwiecej jak się da ale i tak tam w biurze siedzą sami. Taki typowy programista raczej unika jeżdżenia do biura.

W mojej jednej robocie jak zrobili ankietę odnośnie pracy w biurze to tak z 80% IT
@SendMeAnAngel: U mnie w zespole zrobili taką ankietę odnośnie pracy hybrydowej i 6% osób zgodziłby się pracować 2 dni w tygodniu, a 60% 2 dni w miesiącu. Około połowa zespołu mieszka w tym samym mieście co biuro no i menadżer był lekko zszokowany wynikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Około połowa zespołu mieszka w tym samym mieście co biuro no i menadżer był lekko zszokowany wynikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@girro13: bo raczej nie chodzi o to że nie wpadną spontanicznie czasem do biura, tylko o postawienie firmie zdrowych granic - na zasadzie sam ustalam mój grafik i chętnie bym wpadał pod warunkiem ustalenia wspólnego terminu z wyprzedzeniem który wszystkim pasuje ;)