Wpis z mikrobloga

Przy tej inflacji to naprawdę mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD wydaje się dobrym pomysłem. Koszty kawalerki rosną tak bardzo, że już w nawet głupiej #lodz to już ok 1400zł odstępnego (jak dobrze trafisz). Na ROD do tego mniejsze opłaty, a spadek wartości pieniądza powoduje to, że wydając 50k na działkę, za kilka lat sprzedamy ją ze znacznym zyskiem nawet jakbyśmy mieli sprzedać ją za ledwie 5k drożej.

Podsumowując: 5 lat x 5 miesięcy + ochrona kapitału + zarobek na działce sprzedanej drożej = 60k-80k oszczędności.

Pobierz KoninaBeZiomeczka - Przy tej inflacji to naprawdę mieszkanie 5 miesięcy w roku na dzi...
źródło: comment_1668355274T3WxzJsMpK0fF6iTECFGUy.jpg
  • 103
Pominę to twoje bajdurzenie o małżeństwie i domu xD


@KoninaBeZiomeczka: no wybacz że nie popieram Twojej ideologii i należę do osób szczęśliwych ¯\_(ツ)_/¯ które nie mają powodu by wiecznie na wszystko narzekać i pisać na wykopach jak to źle, bla bla bla.

wstawaj Mirek zesrałeś się


@KoninaBeZiomeczka: no nie ja się zesrałem o małżeństwa ( ͡º ͜ʖ͡º) ups.
widać że jesteś szczęśliwy, niedziela z rodziną?


@KoninaBeZiomeczka: A to trzeba 24/7 spędzać czas? Małżeństwo to nie więzienie. Jeśli masz tak płytki światopogląd w tych kwestiach, to współczuję ( ͡º ͜ʖ͡º) nie wiem jak inni mają, ale u nas każdy ma dla siebie czas, robi co chce a to czy jest niedziela, poniedziałek czy inna środa - jest takim samym dla nas dniem. ( ͡º
@KoninaBeZiomeczka tak a propos zamieszkania na ROD to moi rodzice mają działkę od wielu lat, znają się tam ze wszystkimi i szczerze powiem, że tylko na "ich" działkach żyje kilka, kilkanaście rodzin. Nie kryją się z tym szczególnie, wszyscy działkowcy o tym wiedzą.
Maja wybudowane niskie domki, zgodnie z regulaminem, a czy ktos w nich pomieszkuje to już nikt nie sprawdza bo i jak?
Do środka wejść żaden zarząd nie może bo
@KoninaBeZiomeczka filtr? Panie przecież to jest woda z wodociągu zdatna do picia tak w domu jak i na działce prosto z rury. No chyba że jakieś lokalne działki mają swoje ujęcie wody, to ok.
W każdym razie problem jest inny, otóż na zimę woda jest zakrecana żeby instalacja nie zamarzła.
Ale kto mądry ten ma swoją studnie i wodę gratis ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wodę będziesz czerpać ze studni a później podgrzewał ja na butli gazowej czy palnikach elektrycznych żeby się umyć zima? Pytam bo nie wiem jak to wyglada obecnie na ROD


@padamczyk przepływowy podgrzewacz wodny, mówi to Panu coś?
U mnie na działce taki jest i co prawda do komfortu daleko ale umyć się da radę.

Zresztą gdybym miał w planach zamieszkać w domku na rodos to bym tam ogarnął jakis kominek z płaszczem,