Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Furox: do mnie pani doktor endokrynolog z 30 latami doświadczenia powiedziała, że branie tego białka z prochu obniży mi testosteron i będę krótko żył i że dlatego teraz jest tyle problemów z płodnością, bo mężczyźni jedzą te prochy :)
@xdestructx: > Afterwards, resting cortisol appears to return to baseline, whilst post-exercise cortisol remains elevated. High-protein diets cause a large decrease in resting total testosterone (∼5.23 nmol/L).

Eee, Ale ma racje. Na Pubmed jest kilka badan, I conajmniej jedna metanaliza skladajaca sie z 8 badan. Musisz byc strasznym ignorantem, albo glupcem, zeby nawet tego nie sprawdzic i podwazac zdanie endykronologa. Jakie masz wyksztalcenie kierunkowe?
@Fenrirr @itam12: to Ty chyba jesteś ignorantką, bo ja piszę o jednym, a Ty o drugim. Pani doktor wmawiała mi, że spożywanie białka w prochu obniża testosteron, a nie DIETA WYSOKOBIAŁKOWA. To o czym Ty piszesz dotyczy również spożywania bardzo dużej ilości mleka, kurczaka fasoli czy czegokolwiek w taki sposób, żeby dieta była wysokobiałkowa, a ja uważam że białko w prochu to suplement który stosuje się jako uzupełnienie diety i wcale
@itam12: poza tym, nie wiem jak mógłbym bezwarunkowo ufać lekarzowi jeśli odwiedziłem też dwóch innych których zdanie było odmienne, a wg badań wszystkie moje hormony są w normie - nigdzie nie namawiam do braku zaufania do lekarzy natomiast w każdym wypadku polecam konsultację u więcej niż jednego, chociażby dla upewnienia się że nie dostaniemy dwóch sprzecznych informacji, a poza tym uważam że powinniśmy ufać badaniom swojego ciała niż słowom które nie