Wpis z mikrobloga

Nocuję u teściowej i zastanawiam się jak można tak funkcjonować. Kobieta nie ma ani jednej małej lampki w całym mieszkaniu, tylko po jednym jebutnym żyrandolu z LEDami o zimnej (!) barwie na pokój. Oczywiście łóżko na końcu pokoju a wyłącznik przy drzwiach więc w nocy na siku trzeba chodzić z latarką.

Druga sprawa to brak zasłonki/kabiny przy wannie, więc prysznic można wziąć co najwyżej byle-jak niskim ciśnieniem albo trzeba wycierać kałuże i ściany w całej łazience. Ten brak zasłonki/kabiny to akurat zauważyłem jest typowy u starszych samotnych kobiet, chyba myślą że można wziąć kąpiel w sobotę a potem tylko rączki, paszki i do kolejnej starczy.

Trzecia sprawa - czas naładować sprzęty. Jedyne gniazdko w całym pokoju, które nie jest zastawione meblościanką i tak było zastawione kwiatkiem. Oczywiście umiejscowienie takie, że telefon ładuje się na ziemi.

Jak można tak żyć latami i nie ogarnąć, że coś jest nie tak i że praktycznie zerowym nakładem da się ułatwić sobie życie to przechodzi moje pojęcie.

Jeszcze jedna noc i powrót do cywilizacji...

#zalesie #patologiazewsi #patologiazmiasta
smk666 - Nocuję u teściowej i zastanawiam się jak można tak funkcjonować. Kobieta nie...

źródło: comment_1668235944CqaWbMjWHPyxAaEBi2bsuJ.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: z tą lampka to nie czaje. Całe życie nie korzystałem i nie korzystam z dodatkowego światła. Aż tak ślepi jesteśmy, że w nocy poruszać się nie umiemy?

Zaslonka/kabina to zależy, sam montuje od x czasu ale same słabe są, więc wolę ścierać codziennie rano niż zmieniać mała łazienka w bloku.
  • Odpowiedz
@smk666: Brak odpowiednich żarówek bo pewnie nie wie że takie istnieją, możesz ją uświadomić. Brak lampki bo pewnie nie ogarnia że to wygodne.

Brak zasłonki bo pewnie nie bierze prysznica i tylko się kąpie i to pewnie co któryś dzień.

Brak gniazdek bo pewnie ich nie potrzebuje.

W sumie jeżeli chodzi o nieużywanie lampek i twierdzenie że prysznic to zło to taka norma wśród starszego pokolenia. Jeżeli ktoś młodszy im tego
  • Odpowiedz
@smk666: zasłonka do wanny to najgorsze, co może być. W standardowej wannie tak czy siak nie da się wziąć normalnie prysznicu, trzeba albo na siedząco, albo, jak napisałeś, umiarkowane ciśnienie wody.

A gniazdka, lampki - to kwestia stylu życia konkretnej osoby i burzenie się o to to trochę pieniactwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sarenka-812 też nic innego mnie bardziej nie obrzydza w mieszkaniach i noclegach niż polmokre wiecznie, zapleśniałe zasłonki. Gardzę ludzmi którzy używają tego we własnym domu, nie ma nic bardziej obrzydliwego. Nikt mi nie ściemni że myje to co tydzień.
  • Odpowiedz
@pendzoncy_jez No ale znowu, wykop właśnie jest po to żeby pisać gównowpisy i się czasem pożalić, mi to w żaden sposób nie przeszkadza. Przecież możesz przestać czytać bo dwóch zdaniach i nie tracić czasu :)
  • Odpowiedz
Jak można tak żyć latami i nie ogarnąć, że coś jest nie tak i że praktycznie zerowym nakładem da się ułatwić sobie życie to przechodzi moje pojęcie.


@smk666: widmo PRL gdzie nikt o ergonomii nie myslać, wazne, że było i działało i to pokutuje w HOOOOJ w starszym pokoleniu.
  • Odpowiedz
@smk666: Kurczę, wiem, że żarty o teściowych nie wzięły się znikąd, ale naprawdę jej żałuję, że trafiła na takiego zięcia. Dawno nie czytałem takiego wysrywu tutaj. Kobieta sobie żyje po swojemu, ale przyjeżdża zięciu 4 razy do roku i dziwi się, że mieszkanie nie jest zrobione pod niego, a telefon musi spędzić czas ładowania na podłodze. Potrafisz tylko krytykować i się bez sensu wkurzać, zamiast spróbować coś dla tej kobiety zrobić.
  • Odpowiedz
Oczywiście łóżko na końcu pokoju a wyłącznik przy drzwiach więc w nocy na siku trzeba chodzić z latarką.


@smk666: ty masz jakieś problemy ze zdrowiem że chodzisz siku w nocy? Nie pamiętam kiedy z jakiegoś powodu musiałem wstawać w środku nocy po coś. Polecam odlać się przed spaniem i mieć lepszy sen niż łazić w nocy do kibla XD
  • Odpowiedz
Oczywiście cały dom #!$%@? różnym gónwem bo wszystko się kiedyś przyda. Połowa szuflad w kuchni nie wiadomo z czym, ale i tak wszystko leży na zewnątrz. Na każdy ch meblach wystawka pod sam sufit.


@szejas: no #!$%@? aż mi się dom rodzinny przypomniał XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: se kucnij jak bierzesz prysznic to nie nachlapiesz
Na mało gniazdek ci nie poradzę, ale ona może nie ma ochoty demolować mieszkania w imię nowych gniazdek
Ale tej afery o lampkę to nie jestem w stanie zrozumieć xd
  • Odpowiedz