Wpis z mikrobloga

Nocuję u teściowej i zastanawiam się jak można tak funkcjonować. Kobieta nie ma ani jednej małej lampki w całym mieszkaniu, tylko po jednym jebutnym żyrandolu z LEDami o zimnej (!) barwie na pokój. Oczywiście łóżko na końcu pokoju a wyłącznik przy drzwiach więc w nocy na siku trzeba chodzić z latarką.

Druga sprawa to brak zasłonki/kabiny przy wannie, więc prysznic można wziąć co najwyżej byle-jak niskim ciśnieniem albo trzeba wycierać kałuże i ściany w całej łazience. Ten brak zasłonki/kabiny to akurat zauważyłem jest typowy u starszych samotnych kobiet, chyba myślą że można wziąć kąpiel w sobotę a potem tylko rączki, paszki i do kolejnej starczy.

Trzecia sprawa - czas naładować sprzęty. Jedyne gniazdko w całym pokoju, które nie jest zastawione meblościanką i tak było zastawione kwiatkiem. Oczywiście umiejscowienie takie, że telefon ładuje się na ziemi.

Jak można tak żyć latami i nie ogarnąć, że coś jest nie tak i że praktycznie zerowym nakładem da się ułatwić sobie życie to przechodzi moje pojęcie.

Jeszcze jedna noc i powrót do cywilizacji...

#zalesie #patologiazewsi #patologiazmiasta
smk666 - Nocuję u teściowej i zastanawiam się jak można tak funkcjonować. Kobieta nie...

źródło: comment_1668235944CqaWbMjWHPyxAaEBi2bsuJ.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@smk666:
Bez sensu ten twój płacz.

Oczywiście łóżko na końcu pokoju a wyłącznik przy drzwiach więc w nocy na siku trzeba chodzić z latarką


Też tak mam. Jak się gdzieś mieszka i nie ma pamięci złotej rybki to trzeba zapalać światła by trafić do łazienki xD

Druga sprawa to brak zasłonki/kabiny przy wannie, więc prysznic można wziąć co najwyżej byle-jak niskim ciśnieniem albo trzeba wycierać kałuże i ściany w całej łazience.
  • Odpowiedz
@smk666: to jest nic! Znam goscia który siedzi w UK, remontował mieszkanie swojej mamy w PL (wielka płyta) zainwestował w gładzie ale.... nie dorobił gniazdek!
W rezultacie pokój w którym mieszka gdy przyjedzie do polski jest zasrany przedłużaczami bo jedyne gniazdka ktore sa w takich mieszkaniach sa w tak nieustawnych kątach, ze albo szafka albo łóżko :(
  • Odpowiedz
te firanki pod prysznic są takie ohydne xD zawsze jak gdzieś wyjeżdżam staram się, aby w hotelu takowych nie było xD

też nic innego mnie bardziej nie obrzydza w mieszkaniach i noclegach niż polmokre wiecznie, zapleśniałe zasłonki. Gardzę ludzmi którzy używają tego we własnym domu, nie ma nic bardziej obrzydliwego. Nikt mi nie ściemni że myje to co tydzień.


@Krzakol: @Sarenka-812: że co? te firanki pod prysznic nazywają się zasłony
  • Odpowiedz
ale #!$%@? ściany malowane raz na 28 lat,


@Cygan_Wojtus: najgorszą rzecza jaką zyczę wrogom jest remont w mieszkaniu w którym mieszkają.
Jak masz puste mieszkanie, jesteś sam to nie ma problemu odstawić jedną szafkę pod TV i pomalowac ścianę.

ale jak masz meblościankę na całą ścianę, stół i ogólnie brak miejsca w mieszkaniu to gdzie to wyniesiesz? Na korytarz w bloku? Do tego nieraz w tym pokoju stoi jeszcze kanapa (pokolenie
  • Odpowiedz
@mentari ta suche jest. Przykleja się do ścian wanny albo leży w środku. W łazience również wilgoc panuje. Wilgoc zbiera się też na te rurze na której wisi i w dziurach w zasłonce przez ktora idzie prowadnica. Juz nie mowiac o tym ze wygladaja jak gówno, i sa mega nieprzyjemne jak sie do ciebie przylepia. Sciaganie zeby wyprac zaslone spod przysznica to chyba bym zwymiotowal xd Tlumacz sobie swoje obleśne mieszkanie w
  • Odpowiedz
@mentari dla każdego te zaslonki, firanki są czym innym. Jedni są zachwyceni, że mogą mieć kolorowy dodatek inny traktują taki z fujka.

Tak samo jak z croksami, znam osobę, która nie wyobraża sobie wakacji bez tych butów, znam osobę, która ich nienawidzi..

wiadomka, że nigdzie się nie siada w miejscach publicznych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ta suche jest. Przykleja się do ścian wanny albo leży w środku.


Przecież to się montuje tak żeby nie dotykało podłoża ani ścian jak swobodnie zwisa xD

W łazience również wilgoc panuje. Wilgoc zbiera się też na te rurze na której wisi


No i co? Co z tego, że na chromowanej/plastikowej rurze w łazience zbiera się wilgoć?

i w dziurach w zasłonce przez ktora idzie prowadnica.


I na wszystkim, dziesiątkach różnych rzeczy
  • Odpowiedz
No i wisienk ana torcie: TAPETY !

kiedyś to było modne, teraz.... dodatkowe #!$%@? się z gładzeniem ścian.


@ZaczynamNaZielono: Po fazie "kładziemy gładzie i malujemy" w pokoleniu starszym od mojego wróciła era tapet i kasetonów.

Uzasadnienie: #!$%@? się z gładzeniem i malowaniem ścian i sufitu przy ostatnim remoncie tak #!$%@?ło wszystkich że przeprosili się z tapetami. Pyk pyk pyk byle jak i fajrant.
  • Odpowiedz
@pendzoncy_jez:

Powiedziałem - "A po co, przeca dobrze jest. Prund drogi to po co tyle światła w mieszkaniu a nie trzeba się kąpać codziennie to na co mie zasłunka".


@smk666: no i właśnie, to czego się denerwujesz? Jej takie mieszkanie odpowiada, a jak Ty masz z tym problemy to nie przyjeżdżaj albo zatrzymuj się w hotelu
  • Odpowiedz