Wpis z mikrobloga

Nocuję u teściowej i zastanawiam się jak można tak funkcjonować. Kobieta nie ma ani jednej małej lampki w całym mieszkaniu, tylko po jednym jebutnym żyrandolu z LEDami o zimnej (!) barwie na pokój. Oczywiście łóżko na końcu pokoju a wyłącznik przy drzwiach więc w nocy na siku trzeba chodzić z latarką.

Druga sprawa to brak zasłonki/kabiny przy wannie, więc prysznic można wziąć co najwyżej byle-jak niskim ciśnieniem albo trzeba wycierać kałuże i ściany w całej łazience. Ten brak zasłonki/kabiny to akurat zauważyłem jest typowy u starszych samotnych kobiet, chyba myślą że można wziąć kąpiel w sobotę a potem tylko rączki, paszki i do kolejnej starczy.

Trzecia sprawa - czas naładować sprzęty. Jedyne gniazdko w całym pokoju, które nie jest zastawione meblościanką i tak było zastawione kwiatkiem. Oczywiście umiejscowienie takie, że telefon ładuje się na ziemi.

Jak można tak żyć latami i nie ogarnąć, że coś jest nie tak i że praktycznie zerowym nakładem da się ułatwić sobie życie to przechodzi moje pojęcie.

Jeszcze jedna noc i powrót do cywilizacji...

#zalesie #patologiazewsi #patologiazmiasta
smk666 - Nocuję u teściowej i zastanawiam się jak można tak funkcjonować. Kobieta nie...

źródło: comment_1668235944CqaWbMjWHPyxAaEBi2bsuJ.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@Shatter: Kolega miał lodówkę PRL: Basia. Wymiana na średniej klasy boscha dała mu już w pierwszych dwóch miesiącach oszczędności 100 zł na rachunku. W roku blisko 600 zł, lodowka zwróciła sie po 2 latach.

Gowno wiesz, w dupie byłeś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cygan_Wojtus: a tak poza tym, załóżmy, że to było parę lat temu
50 zł miesięcznie to jakieś 100 kWh.
Naprawdę chcesz mi powiesisex, że lodówka u twojego kolegi zużywała o 100 kWh więcej niż nowa? Dane z dupy imo
  • Odpowiedz
@smk666: Z oświetleniem pełna zgoda.. moja eks tak miała, lampkę jej dałem i pozamieniałem niektóre żarówki aby były cieplejsze... jak już ze sobą nie byliśmy zabrałem lampkę.

Co do wanny, to nie rozumiem kompletnie, myć się nie umiesz? ja mam wannę bez żadnej zasłonki itp.. XD po co coś takiego. W wannie się bierze kąpiel, a prysznic na siedząco w wannie ogarniasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Shatter: w akademiku mieliśmy w pokoju jakiegoś ultra starego Polara. Jak odpalał się kompresor, to na całym piętrze światła przygasały XD
  • Odpowiedz
@szasznik: nie jest to potrzebne, mieszkając gdzieś dłużej niż tydzień pamieta się rozkład pokoi i mebli w nich stojących. Autor tego postu jes nieszczęśliwy, że ktoś sobie włącznika światła nie zampontował przy łóżku (100-razy od montażu tego gniazdka już przestawianym), przyjeżdżając do kogoś w gości. Bardziej to świadczy o nim i jego rodzicach.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: o wszystkim, ale ten wpis jest zwyczajnie niegrzeczny i nieuczciwy. 200 złotych niech płaci w lokalnym noro–hotelu może się użalać. Ale pewnie jest życie na styk od 15-20 lat, nie ma by jechać gdzieś stricte turystycznie to wciska się do rodziny. Tutaj za darmo, najczęściej zbyt nachalnie, zbyt często, potem jeszcze obrobienie pióra. Że stara, że ciemno, że włącznik światła nie tam gdzie powinien być. W otoczeniu mojej rodziny też
  • Odpowiedz
#!$%@? jestem, że można nie pomyśleć o tak elementarnej rzeczy jak odpowiednie oświetlenie w mieszkaniu albo zalewać łazienkę zamiast za 50 zł kupić drążek i zasłonkę do wanny. ¯_(ツ)_/¯


@smk666: jak można nie pomyśleć że ktoś ma inne potrzeby od Twoich. Biała barwa światła jest zdrowsza dla oczu, jak nie korzysta z prysznica to po co jej zasłonka, jak nie korzysta z gniazdka to postawiła sobie kwiatek, a tel ładuje sobie
  • Odpowiedz