Wpis z mikrobloga

@Podlaski_warmianin: Plus, nie wiem czy na tej wizualizacji okno się zgadza ze stanem faktycznym, ale przesunąłbym zlew w lewo - więcej miejsca obok lodówki, a to tam będziesz wykładać rzeczy do gotowania, albo po zakupach do włożenia itd. Dodatkowo - też żeby okno się otwierało przez baterię od zlewu, chociaż jak to parter to nie ma aż takiej tragedii. No, albo chociaż jedno skrzydło.

W blacie (przy takim zlewie) polecam od
@Podlaski_warmianin
1. Zwróć uwagę nq wykonczenie w jednym drugim przypadku. Widziałem kuchnie z Ikei, która była w tragicznym stanie po krotkim czasie, bo była to jakaś zwykła okleina.
2. Stolarz lepiej zapełni przestrzeń
3. Pamietaj że fornirowane fronty gorzej się czyści niż gładkie, a w kuchni to ma znaczenie
4. To samo dotyczy szybek w szafkach, tam masz jeszcze szprosy. To jest dokladanie sobie roboty przy sprzątaniu.
@Podlaski_warmianin: podobną kuchnie właśnie kończę u siebie. Ikea wyszła najdrożej. Polecam Castoramę. Nie dość, że robiła babka która uważała że „nie da się to hełmu wywrócić na drugą stronę” to wyszło najtaniej - sprawdzałem ikee i leroy. AGD akurat kupowałem rtveuroagd bo były promki. Ale wszystko inne z castoramy plus zalapalem się na promke 15% zwrotu za cały paragon związany z kuchnią wiec zajebiscie