Wpis z mikrobloga

@bazinga-row: jasne, z litego drewna za 13k. Kuchnie tej wielkości robione na wymiar z drewna 15 lat temu kosztowały ponad 20k. Ten stolarz po prostu potnie i skręci płytę.
@Podlaski_warmianin: zależy co policzył stolarz, a co jest w twojej wycenie z ikei. Same okucia/prowadnice/szuflady/kosze robią spory udział w cenie i jak masz wliczone jakieś najtańsze u stolarza to wyjdzie taniej. Ikea tez ma kilka różnych poziomów jakości.
Jeszcze się nie
@Podlaski_warmianin: pół życia sprzedawałem luksusowe kuchnie. Nie są z "lepszego materiału". Ikea jeśli chodzi o meble skrzyniowe jest nieporównywalnie lepsza niż każdego stolarza. Jeśli chodzi o dokładność wykonania i tą mityczną "jakość".
AGD dla Ikea robi Whirlpool - i są to bardzo dobre i dopracowane sprzęty.
Zlew ceramiczny z Ikea jest tani. Porównaj do ceramicznych Villeroy :) a potem znajdź różnicę która kosztuje 10 tysięcy extra.
że cię robi w wała a ze sprzętami wyjdzie ci w zasadzie tyle samo. Prócz tego ikea daje gwarancję na kuchnie 25 lat a stolarz nie.


@ciemnienie w jakim sensie robi w wała? Sprzęty liczmy te 7k na oko to wyjdzie 20,5k. Nie wymagam mebli z litego drewna ani marmurowego blatu, raczej powszechne materialy, mi to odpiwiada. W kwietniu ten sam stolarz wykonał te kuchnie ze zdjecia u moich rodziców za 11k
Podlaski_warmianin - > że cię robi w wała a ze sprzętami wyjdzie ci w zasadzie tyle s...

źródło: comment_1668067918RfaTfPVfKKEZtAhFHb9Udd.jpg

Pobierz
@Podlaski_warmianin: pogadamy za 5 lat, w jakim stanie bedą te meble od stolarza. Mam kuchnie z Ikei od 2009. Nie dzieje się nic. Ani z pudłami, ani z zawiasami ani z frontami. AGD mam Samsunga. Są drobne detale (np wyświetlacz segmentowy płyty pada) ale wszystko działa. Serwis do zmywarki był raz z jakąś głupotą.

Tylko kran zmieniłem, bo zaczął obłazic.