Wpis z mikrobloga

@xzesimir_zebski blumowski lebrabox lub innotech hetticha nie będą nigdy jakościowo w zasięgu GTV choć by się zesrali. GTV to budżetowe gówno od początku do końca. Profesjonalni meblarze jej nie uważają bo jak by "konkretny" klient zoabczyl że mu założyłeś okucia GTV to prawdopodobnie nie chciał by zapłacić reszty pieniędzy. Akurat kuchni i mebli "premium" przez 7 lat działalności zaprojektowałem już sporo i GTV nikt nawet nie brał pod uwagę. Ze 2 razy
A miałeś kiedyś w ręku te wszystkie prowadnice i analizowałeś mechanizmy ich działania czy swoją wiedze opierasz na klientach jeżdzących tą 20-letnią panamerą co zbudowali córce dom z kolumnami na wejściu?

Axis Pro jest na rynku dopiero z 2/3 lata, więc dziwne że w swojej 7-letniej karierze ich nie projektowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xzesimir_zebski najstarsze Panamery mają lat 11. Chłopie nie zakaldam gówna bo klienci nie chcą, czaisz. Każdy ma swoich. Blat z eggera też nie wchodzi w grę. Wypunktowalem Twoje bzdury o dobrych materiałach, których w życiu nie widziałeś i Twoi profesjonalni stolarze też nie. Profesjonalni stolarze to kleją laminaty po 300 euro M2 albo płyty mosiężne zaginają na drzwiczkach. A nie montują Axis pro żeby urwac 80 zł na prowadnice bo to się
Otwórz drzwiczki a Ci powiem ile kosztowała kuchnia...
Akcesoria, zawiasy, cargo tam moze być duża różnica w cenie.
Ewentualnie fronty, czy najtańsze naciągane folia czy lakiery czy płyty laminowanej (połysk, mat AFP)
Korpus z jakiej płyty etc...
Szafki czy mają standardowe wymiary
O zlewie zy agd nie wspomnajac.
To jak z wyposażeniem samochodu.
Weź sobie montaz z olx to będzie moze trochę taniej niż montaz ikea + pamiętaj ze jak masz za cienkie ściany, złe podłączenie wody etc to ikea Ci tego nie zmontuje
pogadamy za 5 lat, w jakim stanie bedą te meble od stolarza. Mam kuchnie z Ikei od 2009. Nie dzieje się nic. Ani z pudłami, ani z zawiasami ani z frontami. AGD mam Samsunga. Są drobne detale (np wyświetlacz segmentowy płyty pada) ale wszystko działa. Serwis do zmywarki był raz z jakąś głupotą.


@gregor40: Ja mam od stolarza, tańsze niż Ikea, po 6 latach wiesz co się dzieje? Absolutnie nic xD
@Azbuga tak tak...już w to wierzę, robilem meble sam jak i skręcałem z Ikea, daleko Ikea do płyty kronopolu, słaba gramatura, często cieńsze niż standardowa 18-stka, okucia też bez szału. Wolę stolarza (w tym wydaniu samego siebie) niż Ikea. Generalnie albo stolarz albo robienie samemu, Ikea jest fajna jak ktoś nie ma oczekiwań i lubi tanie meble pokroju BRW czy Agata meble.
@Podlaski_warmianin:
bardzo słaby projekt.
Po co Ci tyle blatu roboczego?
Bateria na środku okna? Jak go będziesz chciał otworzyć?
Lodówka jest daleko od kuchenki - będziesz robił kilometry w tej kuchni. Nie mówiąc już o tym, że otwieranie jej przeciwnie do kierunku blatu/kuchenki - to szatan we własnej osobie musiał to projektować.

Robiłem kuchnię rok temu. Miałem projekt z IKEA, ale kilka problemów stanęło na drodze:
- brak elastyczności - większość
@Podlaski_warmianin mi z Ikei kuchnia dama wyszła 19tys bez składania. W salonie kuchni na wymiar mi wyliczyli z składaniem 13.5tys w tym dodatkowa szafka na mikrofale. Jakościowo szuflady mam ponad standardem, pełny wysuw udźwig 75kg (szuflady 90 i 80) mniejsze 50kg, oświetlenie punktowe a fronty mialem w tej cenie lakierowane. Jedynie co mi padło to jeden podnośnik gazowy to mi wysłali w ramach gwarancji 5 teraz 4 leżą w piwnicy od roku
@matejkoo: akurat szafki kuchenne są wszędzie z 18 mm płyty. Przez standard wymiarów AGD i okuć. A Ikea w stosunku do brw czy Agaty ma bez porównania lepszą jakość wykonania. Mówię o szafkach kuchennych. Owszem - mają meble typu stolik lack - z warstwowej płyty przypominającej tekturę. Ale kuchnie robią inaczej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: w lonfiguratora ikei pewnie wrzucone wszystko jak leci. Np co szafka to panel oświetleniowy, a każdy po 100+ PLN. Każdy front to kilka stówek, każda szuflada też, a szuflad dużo.

Można zrobić z Ikei a taniej - npsame fronty zamawiając u lokalnego stolarza - wychodzą o połowę taniej, i mogą mieć kolor jak chcesz. W ikei wszystko co nie jest białym prostokątem z kartonu - kosztuje kilkaset.
@Azbuga: co kto lubi, front Ikea które montowałem to nie były 18 na pewno, gramatura płyt też była słaba, okleina zwłaszcza na rantach cieńka i podatna na uszkodzenia - nie ma co się oszukiwać to hipermarket z meblami, okucia spoko bo dosyć proste ale osobiście wiem że kuchnie którą będę zaraz robił do domu znowu zrobię od podstaw sam bo zajmuje to troszkę więcej czasu niż skręcenie Ikea ale moje pudła